Дороги Тернопільщини зношені на 80 %

На Тернопільщині 21 тисяча метрів квадратних доріг державного значення потребує ямкового ремонту.

Про це розповів прес-клубу заступник начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Богдан Юлик. Але і це не все.

На дорогах місцевого значення (під’їзди до сіл) ще лежить сніг, тому порахувати достеменно, скільки ям необхідно засипати, наразі невідомо. На сьогодні відремонтовано лише 6 тисяч 200 квадратних метрів проїжджої частини. Та через початок снігопаду минулої п’ятниці роботи припинили. Продовжать аварійний ремонт з потеплінням, яке метеорологи прогнозують уже цього тижня. Прислухаючись до метеопрогнозів, дорожники 27 лютого планують запустити асфальтний завод і далі боротися з ямами, заливаючи їх холодним асфальтобетоном. Цьогорічна зима, кажуть фахівці, у порівнянні з минулими роками «з’їла» набагато більше асфальту.

За словами Богдана Юлика, дороги Тернопільщини, а це 5 тисяч кілометрів державного значення, зношені на 80 %, оскільки збудовані ще в 70-80-х роках. Все, що знаходиться під асфальтобетоном, потрібно міняти. Згідно із нормами, капітально ремонтувати дороги необхідно кожних 12 років. Тому майже всі шляхи області потребують оновлення і … не менше мільярда гривень. Таких грошей нашій області держава не виділить. На цей рік столиця дала лише 90 мільйонів 500 тисяч гривень – фактично найменше серед усіх областей України. «Це мізер, – каже Богдан Юлик, – оскільки на капітальний ремонт кілометра дороги йде більше мільйона гривень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі