До 50 тис. грн на рік: у скільки обійдеться контрактне навчання в українських вишах

Міністерство освіти і науки опублікувало дані щодо мінімальної ціни контрактного навчання у кожному із 160 підпорядкованих МОН закладів, що навчають здобувачів вищої освіти.

Загалом, як зазначається на сайті МОН, ціна коливається він 6 до 47 тисяч гривень на рік. Зазначається, що в 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Тому індикативна собівартість навчання на контракті для бакалаврів у 2020 році коливається між 6 та 39 тисячами гривень, пише УНІАН.

Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень. А найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

Зазначається, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування. З-поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

До 50 тис. грн на рік: у скільки обійдеться контрактне навчання в українських вишах, фото-1 До 50 тис. грн на рік: у скільки обійдеться контрактне навчання в українських вишах, фото-2
навчання виші гроші
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі