• Головна
  • В тернопільських аптеках немає ажіотажу навколо імпортних ліків
12:30, 27 лютого 2013 р.

В тернопільських аптеках немає ажіотажу навколо імпортних ліків

З першого березня вступає у дію законодавство про обов’язкове ліцензування імпортних лікарських засобів.

Основна його мета, як пояснили у Державній службі з лікарських засобів в Тернопільській області, – це забезпечити населення України якісними, ефективними та доступними за ціною лікарськими засобами за рахунок легалізації відповідальності виробника.

Утім, нове законодавство критикують фармацевти, лікарі, депутати. Запровадження ліцензування, на їх думку, призведе до зникнення із наших аптек частини імпортних ліків та до їх подорожчання.

- Сьогодні важко сказати, як це законодавство вплине на постачання аптек імпортними ліками, – Галина Квасницька, начальник Державної служби з лікарських засобів в Тернопільській області. – Але це правильно, тому що зникне фальсифікат. Чи буде дефіцит ліків також важко передбачити. Уряд запевняє, що дефіциту не буде, і фірми-постачальники гарантують, що вони мають необхідний запас препаратів іноземного виробництва. Важко сказати який час необхідно на ліцензування, аптеки як правило, мають місячний-двомісячний запас ліків, а приватні аптеки більше ніж на місяць запасів не роблять.

В аптеках міста наразі все спокійно, люди не скуповують масово імпортних ліків.

- Ажіотажу немає, – зазначає Галина Квасницька. – Приблизно три тижні тому протягом двох-трьох днів, коли Уряд тільки почав говорити про це, закуповували окремі препарати від хронічних захворювань, в основному сердечники. А зараз уже немає такого.

Підтверджують це і працівники аптек.

- У нас імпортні ліки не скуповують, – каже фармацевт однієї із аптек на вулиці Лучаківського. – Щоправда кілька постійних пацієнтів, що мають проблеми із тиском, просили, щоб ми замовили їм по кілька упаковок таблеток. Загалом, сподіваємось, що після введення ліцензування не виникне проблем із нестачею лікарських засобів іноземного виробництва. Принаймні, наші постачальники запевняють, що на перші місяці мають достатньо ліків на складах.

Сьогодні на українському ринку є близько восьми тисяч найменувань іноземних медичних препаратів. Лікування імпортними засобами використовують при багатьох серйозних захворюваннях – діабеті, онкології дитячій і дорослій, пульмонології, туберкульозі, гепатиті, ВІЛ/СНІД тощо.

- Для лікування діабету у нас застосовують приблизно 60 відсотків медикаментів імпортного виробництва, – каже Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров’я ОДА. – Також при серцево-судинних паталогіях, онкології та багатьох інших хворобах. Вважаю, що ціна після запровадження ліцензування на ліки не збільшиться. Якщо іноземна фірма-виробник хоче зареєструвати свій препарат у нас в державі, то чому їй не представити відповідні документи, і юридично і офіційно діяти на території України, я не бачу в цьому проблеми. Таким чином в аптеці буде реалізуватися імпортний препарат, який буде мати підтвердження, що він є ліцензований в Україні.

Якщо у державних структурах запевняють, що процедура ліцензування не вплине на вартість імпортних ліків, то у приватних аптеках мають іншу думку.

- У нашій аптеці приблизно половина усієї продукції – це засоби іноземного виробництва, – каже Ярослав Кліш, завідуючий аптеки “Доброго дня”, що на вулиці Живова. – Наразі постачальники кажуть, що у них є досить іноземних ліків на деякий час. Думаю, що ліцензування відіб’ється на вартості іноземної продукції, принаймні, ціна підніметься на декілька відсотків. Це залежатиме від того, скільки доведеться платити за ліцензію на державному рівні, якщо дорого, то відповідно і ціна підніметься. Серед наших покупців ажіотажу нема, питають, що буде далі, але ліків не скуповують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...