• Головна
  • У Тернополі презентували виставку глухонімого іконописця (фото)
16:30, 1 березня 2013 р.

У Тернополі презентували виставку глухонімого іконописця (фото)

В останній зимовий день, 28 лютого, стіни виставкового залу Українського Дому «Перемога» прикрашають не звичайні художні малюнки чи фотографії, а десятки ікон, з зображенням святих.

30-річний Михайло Кіцак малює ще з дитинства, а починаючи із зрілого віку, займається створенням ікон. Все в цьому процесі особливе, – і підготовка матеріалів, і моральний стан митця, і техніка виконання.

Детальніше про це розповів батько художника.

- В нас родина релігійна з діда-прадіда. З раннього дитинства, у сина був потяг до мистецтва, в якійсь мірі через те, що ще дитиною втратив слух і, аби пояснити довколишній світ, довелось вдаватись до малюнків. Згодом навчався у художній школі, далі продовжив навчання у коледжі, а потім в Львівській академії мистецтв. Техніка його малюнків різна, щодо ікон, – тут він дотримується техніки, яка була вироблена протягом століть: використовує липову дошку, бо вона найкраще зберігається, далі покриває її тканиною, проклеює, наносить грунт, шліфує… процес підготовки дуже довгий і займає декілька тижнів, – розповідає Мирон Кіцак.

Липову деревину беруть самі з лісу, нарізають і залишають сохнути на 5 років (!). Пан Мирон почав заготовляти деревину на ікони, коли Михайло ще був студентом.

Михайло Кіцак має хист не лише до малювання картин та ікон, відзначається він умінням розписувати церкви. Наприклад, до його робіт належить розпис церкви Святого Миколая на території психоневрологічного диспансеру, до речі, це була дипломна робота митця. Також церква агроуніверситету в Дублянах його рук робота, причому, розписував її Михайло понад два роки.

Малювання ікон справа значно інша, ніж малювання художніх картин. Перед початком роботи Михайло Кіцак постить, молиться, очищає себе духовно. Батько художника розповідає, що це все завдяки вихованню і високому рівню навчання, коли до студентів навідувались отці з церкви.

Усі ікони – плід творчості художника, деякі інші ікони він тільки бере як прототип, але ніколи їх не перемальовує. Відтак, на виставці є тільки одна ікона-копія, серед 26-ти авторських робіт художника.

Перед відкриттям священні отці освятили і благословили виставку. Підтримати художника прийшло чимало його одногрупників, знайомих і поціновувачів творчості. Чоловіку дарували квіти, виражали своє захоплення від його робіт, і навіть домовлялись про приватні замовлення, які митець виконує також.

Переглянути ікони тернополянина Михайла Кіцака можна до кінця березня.

У Тернополі презентували виставку глухонімого іконописця (фото), фото-1

 IMG_3702

 IMG_3703

 IMG_3707

 IMG_3709

 IMG_3710

 IMG_3722

 IMG_3700

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...