• Головна
  • На ринку здешевшала картопля та морква: скільки коштують овочі
14:16, 24 липня 2020 р.

На ринку здешевшала картопля та морква: скільки коштують овочі

В Україні почали знижуватися ціни на картоплю, моркву та цибулю. Основною причиною зниження цін є так званий сезонний фактор.

Падіння цін зумовлене збільшенням пропозиції, тоді як темпи збуту досить невисокі. Як результат, виробники знижують ціни, щоб таким чином активізувати темпи збуту даної продукції.
Так, наразі українські виробники пропонують до продажу картоплю за ціною 5-7 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше. Таким чином, на сьогоднішній день картопля в Україні вже пропонується в середньому на 25% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Цибулю сьогодні фермери продають практично в 2 рази дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Так, основні продажі ріпчастої цибулі ведуться за ціною 2-4 грн/кг, що в середньому на 20% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Аналітики EastFruit зазначають, що в кінці липня 2019 року цибулю українські фермери пропонували до продажу в середньому в 2,2 рази дорожче, ніж сьогодні.

Через збільшення пропозиції моркви на ринку, виробники також змушені знижувати на неї ціни. Наразі морква з місцевих господарств пропонується до продажу за ціною 6-9 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше. При цьому, варто зазначити, що, незважаючи на те, що ціна на моркву в Україні знижується, вона ще значно перевищує рівень минулого року. Зокрема, в кінці липня 2019 року морква на українському ринку коштувала в середньому на 27% дешевше, ніж на сьогоднішній день.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок #овочі #ціна
Останні новини
Оголошення
live comments feed...