Чому Тернопіль у "червоній зоні": триває засідання голів фракцій обласної ради

 Чому Тернопіль у "червоній зоні": триває засідання голів фракцій обласної ради, Тата Когут

Триває засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони. Розпочалось воно о 14.00.

На засіданні вирішили скликати позачергову сесії Тернопільської обласної ради щодо даного питання
"Ми маємо змиритися і жити з коронавірусом, - відзначив Віктор Овчарук, голова Тернопільської обласної ради. - Але буде гірше, як ми втратимо економіку і наші люди не будуть мати що їсти. Жодної копійки сьогодні з того так званого коронавірусного фонду від держави у Тернопільськуц область так і не надійшло. Тому ми будемо ініціювати позачергове засідання сесії обласної ради і кликати представників ТОДА, щоб вони відзвітували за свою роботу і щоб вони розповіли, як і чим вони збираються платити зарплату за кілька місяців по нашій області".

Так, голови фракцій вирішили зібратися ще раз ввечері, та завтра зранку і зібрати позачергове засідання сесії Тернопільської обласної ради. Також було озвучено попередню дату сесії - 6 серпня.

Участь у сьогоднішньому засідання взяв заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
Заступник міського голови зазначив, що в місті Тернополі є 39 ШВЛ, жоден не задіяний, лише один пацієнт на кисневій підтримці, більша частина хворих на коронавірус на амбулаторному лікуванні.

"Було здійснено 6 тисяч ПЛР – тестувань, – зауважив Леонід Бицюра. – Карантин було введено, щоб трохи зупинити швидкість поширення епідемії та підготувати медичну галузь до нових пацієнтів з коронавірусом. Та економіка міста втратила за час карантину 100 мільйонів гривень. Та те, що робиться сьогодні, це недопустимо, ми не можемо дозволити більше не працювати бізнесу, зупинити громадський транспорт і так далі. Знаю, що зараз на державному рівні думають, що робити з Тернополем і хочуть прислати більше правоохоронців, але це не вихід. Ми прийняли рішення рекомендувати правоохоронцям діяти в межах Конституції. Торгівельні заклади, садочки, спортивні школи будуть працювати у звичному режимі, так само як і громадський транспорт. До того ж прошу тернополян дотримуватися протиепідемічних заходів – носити маски, дезінфекція і так далі – дотримання дистанції. Ми звертаємося до Міністра МОЗ, щоб забрати з Тернополя червоний статус. Також ми звернулися до обласної протиепідемічної комісії, щоб повернути зупинки залізничного транспорту у Тернополі”.

Представники ДУ "ТОЛЦ" наголосили на чотирьох критеріях, за якими яким регіони відносять регіон до певної зони: завантаженість ліжок, який має бути не більше 50 відсотків;обсяг проведення ПЛР тестувань та ІФА – тестувань населення; коефіцієнт виявлення та динаміка росту інфекційних випадків.

За останній тиждень, наголосили представники ДУ "ТОЛЦ", Тернопіль має ріст за двома показниками: коефіцієнт виявлення і динаміка росту інфекційних випадків. Саме тому місто й віднесено до "червоної" зони.
Проте станом на 2 серпня Тернопіль зовсім не відповідає критеріям "червоної" зони.

За словами начальника управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчука, у лікарнях Тернополя перебуває 64 особи. Найбільше – в лікарні швидкої допомоги у Тернополі – 39 осіб, та 25 – в обласній інфекційній лікарні з підтвердженим діагнозом – коронавірус.

коронавірус фракція рішення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі