Гречка цього року подорожчає ще більше - прогноз

Гречка цього року подорожчає ще більше - прогноз, Тата Когут

За офіційною статистикою, гречки в Україні посіяли лише половину від мінімальної потреби.Цього року ціни на гречку в Україні можуть піднятися вище минулорічної позначки.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, повідомляє AgroPortal.ua.
«Старого врожаю вже немає, а нового ще немає. Молотити будуть десь через два тижні», - каже фахівець. При цьому він звертає увагу, що на ринку склався значний дефіцит гречаної крупи. Бракує імпорту з Росії «За офіційною статистикою, гречки в Україні посіяно лише половина від мінімальної потреби. Раніше її імпортували з Росії, і це було головною нашою проблемою», - каже Громовий.

Зараз Росія сама припинила нарощувати виробництво. Більш того, відкотилася за рівнем посівних площ на 10 років назад, і ввела заборону на вивезення гречки. Китай і Польща
В цілому ж експортерів цієї культури у світі не так багато. Крім Росії іноді постачальником виступала Польща. Також - Китай. Але там зовсім інший продукт, який не відповідає смаковим очікуванням українських споживачів.
«Ціни на гречану крупу на полицях магазинів дуже високі - 35 грн/кг і більше. І швидше за все, гречка буде дорожчати», - прогнозує фахівець. При цьому він зазначає, що поточна ціна знаходиться на кордоні верхнього балансу зі здатністю купувати.

гречка крупа ціни ціноутворення експорт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі