Мешканець Тернопільщини створив музей, у якому кожен охочий може зіграти на музичних інструментах (ВІДЕО)

Єдиний на Тернопільщині інтерактивний музей музичних інструментів діє у селі Ішків Козівського району. Його створив музикант Петро Катола. Чоловік каже, зібрав інструменти з усіх континентів. На сьогодні у музеї більше 200 експонатів. Серед них – клавесин, арфа, тампура.

Серед експонатів тампура – індійський інструмент. Петро Катола у сюжеті Суспільному розповів, що знайшов цей інструмент через інтернет.

"В Індії взагалі дуже цікава ситуація з інструментами: там є 8 музичних інструментів, які вважаються священними. То це один із цих священних інструментів", - зазначає пан Петро.
Серед останніх експонатів – чеський рояль, якому 150 років. Катола каже, до музею його передав благодійник:
"Про такий інструмент ми навіть не мріяли, тому що це великий і дорогий інструмент. Так сталося, що навесні зателефонував один незнайомий чоловік і запитав, чи нам не потрібно рояль. Спочатку ми сприйняли це за жарт, тому що нечасто хтось дарує вам рояль".

Музей має дві зали. В одній зібрані духові, струнні та ударні інструменти. В іншій – клавішні. Серед них – клавесин. Інструмент був поширений у Європі у 16-18 століттях. В області таких залишилося два.

музей інструменти клавішні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі