У Тернополі готові шукати компроміс із дачниками, аби нарешті створити новий парк (ВІДЕО)

Рішення про створення парку на території між вулицями Київською і Тарнавського повторно прийняли на 54-й сесії міської ради. Засідання відбулося 21 серпня.

До слова, йдеться про чималий шмат землі між мікрорайонами "Північний" і "Аляска". Цю ділянку звикли називати дачами. Перша інформація про створення зеленої зони у тій місцині з’явилася ще у 2018 році. Згодом плани окреслилися чіткіше. Врешті відбувся конкурс, його переможці навіть оприлюднили свою пропозицію щодо розбудови об’єкта.

В ініціативи відразу були як прихильники, так і противники. Оскільки частина тернополян, які мали дачні ділянки на тій території, не погоджувалася просто так віддати їх місту, справа "загрузла" у судах. Втім на 54-й сесії депутати підтримали рішення "Про надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Київська-Тарнавського".

Рішення наступного змісту (цитування):
"…Дати дозвіл комунальному підприємству фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування коштом земель комунальної власності сільськогосподарського призначення:
– площею до 7 га – для будівництва та обслуговування групи багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями за адресою: вул. Київська-Тарнавського;
– площею до 10,5 га – для будівництва парку із влаштуванням багатофункціональних зон відпочинку для населення за адресою: вул. Київська-Тарнавського…".

"Ми пройшли декілька довгих судових розглядів, аж до Верховного суду, – коментує міський голова Сергій Надал. – Думки суддів були різними, але кінцевий вердикт був таким, що попередні рішення депутатів були скасовані. Я чудово розумію, що отримати такі рішення без підтримки цієї ситуації певними компаніями чи будівельною мафією, як це дехто називає, було б неможливо".

Оскільки нещодавно у певних колах знову почали по-різному трактувати подальшу долю відповідної території і щоб припинити спекуляції на цій темі, у міській раді вирішили ще раз підтвердити наміри про зведення парку.

"Відповідно до цього рішення, вказана земельна ділянка призначена для будівництва парку із влаштуванням багатофункціональних зон відпочинку для населення, причому – у тих же розмірах, що і планувалося, – підкреслив мер. – Питання лише у тому, як провести компенсацію користувачам земельних ділянок. Ми готові шукати компроміс, сідати за стіл і все обговорювати, щоб знову не було судів. Але нагадую: ці люди ніколи не були власниками вказаної землі, а лише нею користувалися, причому – безкоштовно. Бюджет міста грошей від них не отримував".

До слова, за його словами, у міській раді дійсно розглядають можливість компенсації землекористувачам вказаних земельних ділянок. І частина власників колишніх дач уже на це погодилася.

парк будівництво рішення_міської_ради дача земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі