• Головна
  • Науковці показали, як коронавірус проникає в людську клітину (ВІДЕО)
11:49, 10 вересня 2020 р.

Науковці показали, як коронавірус проникає в людську клітину (ВІДЕО)

Дослідники американського Національного центру розвитку трансляційних наук (NCATS) візуалізували процес проникнення коронавірусу SARS-CoV-2 в людську клітину.

Як повідомляє УНІАН, стаття з описом процесу візуалізації опублікована у виданні ACS Nano. Вчені в режимі реального часу показали, як шипиковий S-білок вірусу зв’язується з молекулою ACE2 на мембрані клітини людини.Фахівці поставили перед собою завдання досліджувати процес взаємодії вірусних і клітинних рецепторів безпосередньо. Раніше подібну інформацію збирали побічно, за результатами позаклітинних аналізів і тестів з окремими вірусними білками.Для свого дослідження вчені сконструювали штучну вірусну частинку SARS-CoV-2 – псевдовіріон. До нього прикріпили квантову точку – частинку матеріалу розміром кілька нанометрів, близьку за довжиною хвилі електрона в цьому матеріалі.

Ця конструкція взаємодіяла з людською клітиною, ACE2-рецептори якої були мічені зеленим флуоресцентним білком. Коли шипиковий білок зв’язувався з клітинним рецептором, квантова точка контактувала з флуоресцентним білком. Це, своєю чергою, викликало гасіння флуоресценції, яке можна було спостерігати.За допомогою цієї методики біологи відстежили зв’язування псевдовіріона з рецептором і подальший ендоцит. Вони також побачили, що зв’язування та ендоцитоз зривались в присутності спеціальних антитіл.
"Дійсно можна побачити, як це відбувається в реальному часі... в цьому вся принадність такого аналізу, тому ми впевнені, що він буде важливий для скринінгу (потенційних, – ред.) ліків (проти Covid-19)", – зазначив один з авторів роботи Кирило Горшков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #клітина,вірус
live comments feed...