• Головна
  • Ще один жорсткий карантин "покладе" економіку України, – експерти
15:47, 22 вересня 2020 р.

Ще один жорсткий карантин "покладе" економіку України, – експерти

Ще один жорсткий карантин "покладе" економіку України, – експерти

Українська економіка відновлюється швидше, ніж очікувалося, після помірного падіння в другому кварталі 2020 року і зможе повернутися до докризового рівня до кінця 2021 року. Про це сказано у звіті інвестиційної компанії Dragon Capital з оновленими макропоказниками, пише УНІАН.

Наслідки карантину
Відзначається, що через загальнонаціональний карантин і зниження зовнішнього попиту у II кварталі реальний ВВП України знизився на 9,9% у порівнянні з I кварталом, в той час, як економіка єврозони скоротилася на 12% у квартальному вираженні. Щодо минулого року реальний ВВП України скоротився на 11,4% в річному вираженні.
"Але в липні темпи падіння української економки сповільнилися до оціночних - 4,4% в річному вираженні. При цьому багато галузей, зокрема, промисловість, роздрібна торгівля і вантажні перевезення, відновилися до докризового від рівня лютого 2020", - сказано в документі.
Два важливі чинники
Згідно зі звітом, швидше, ніж очікувалося, відновлення економіки України було викликано двома факторами. По-перше, стрімке відновлення зовнішнього попиту сприятливо позначилося на експортно-орієнтованих галузях України, таких як металургія, і дозволило сталеливарним заводам наростити обсяги виробництва до рівня початку року після падіння в березні-квітні. По-друге, доходи населення постраждали від карантинних обмежень більш помірковано, ніж в компанії прогнозували раніше, що підштовхнуло зростання в роздрібній торгівлі та інших секторах, орієнтованих на внутрішній попит.
"З огляду на V-образну динаміку в більшості секторів в лютому-липні, ми поліпшили прогноз реального ВВП у 2020 році до -5,5% у річному вираженні в порівнянні з -7,2% раніше. Оновлений прогноз передбачає, що на тлі поширення COVID-19 темпи відновлення економіки сповільняться в найближчі місяці, а в IV кварталі відбудеться незначний спад економічної активності", - йдеться у звіті.
Повторне введення карантину
Попри зростання захворюваності, експерти вважають, що повторне введення в Україні жорсткого загальнонаціонального карантину малоймовірно. Швидше за все, влада буде дотримуватися адаптивного карантину, намагаючись обмежити його негативний вплив на економіку.
"Ми очікуємо, що зростання української економіки продовжиться в наступному році на тлі відновлення світової економіки ... Представлений до парламенту бюджет з плановим дефіцитом 6% ВВП вказує на відсутність у влади апетиту до істотного скорочення дефіциту і поліпшення стану державних фінансів, як сталося під час попередньої кризи 2014-15 років", - сказано в документі.
Згідно зі звітом, економіка України зможе повернутися до докризового рівня вже до кінця 2021, а не у 2022 році, як очікувалося раніше, а річне зростання ВВП складе 4%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #карантин #економіка
Останні новини
Оголошення
live comments feed...