• Головна
  • Перехід на зимовий час: як перевести внутрішній годинник і адаптуватися без шкоди для організму
13:30, 14 жовтня 2020 р.

Перехід на зимовий час: як перевести внутрішній годинник і адаптуватися без шкоди для організму

Перехід на зимовий час: як перевести внутрішній годинник і адаптуватися без шкоди для організму

Україна перебуває в числі тих країн, у яких діє сезонний час. Цього місяця, 25 жовтня о 4 годині ранку українці переведуть стрілки годинника на годину назад.

Кожного разу, уже багато років поспіль, точаться суперечки стосовно, корисності і шкоди від сезонного часу. Медики переконують, що сезонність завдає неабиякої шкоди здоров'ю, і стараються двічі у рік переконати економістів, що економічні втрати від лікування істотно перевищують вигоду від економії енергоресурсів.
Є ряд країн де аргументи лікарів перемогли, і перехід на сезонний час там законодавчо скасували.

Лікарі стверджують, що організм людини легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. Але попри це  людині на перших порах важко адаптуватися до нового режиму. У разі переходу на зимовий час можливі погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну, зміна артеріального тиску.

В ідеалі, до переходу на зимовий час потрібно готуватися за тиждень. Для того, щоб максимально уникнути негативного впливу переходу на зимовий час, варто слідувати такимим рекомендаціям:

- за кілька днів до переходу на зимовий час дайте своєму організму відпочити - уникайте надмірних фізичних навантажень, не затримуйтеся на роботі й уникайте перевтоми;
- дотримуйтеся правильного харчування - виключіть з раціону алкоголь, жирну їжу, намагайтеся пити більше води;
- за тиждень до переведення годинників щодня лягайте спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай;
- перед сном влаштовуйте собі розслаблюючі процедури - прийміть теплу ванну, випийте трав'яного чаю, не користуйтеся гаджетами за годину до сну;
- багато часу варто проводити на свіжому повітрі, а перед сном добре провітрювати спальню.

Організм повністю адаптується до нового режиму вже через два-три тижні. Але якщо ви будете дотримуватися цих простих правил, то не відчуєте жодних змін і будете почуватися бадьорими і повними сил.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сезонний_час #годинник #час #переведення_годинника
Оголошення
live comments feed...