На висоті 1600 метрів: у Карпатах знайшли старовинну 8-кутну колибу (ФОТО)

В українських Карпатах на висоті 1600 метрів мандрівник знайшов унікальну хату вівчарів. Головна її особливість у конструкції – хатина має вісім кутів.

Сьогодні на такі колиби можна натрапити лише в книгах з етнографії Гуцульщини. Про це пише 24.ua.

Хатину знайшов мандрівник Олег Добко на масиві Свидовець, що у Рахівському районі Закарпатської області, інформує Дім 24 з посиланням на сторінку у фейсбук Романа Добко.
Знахідку мандрівник ідентифікував ще минулого року та попри закинутий зовнішній вигляд, на думку Романа, в літній період колиба діє.

На висоті 1600 метрів: у Карпатах знайшли старовинну 8-кутну колибу (ФОТО), фото-1 На висоті 1600 метрів: у Карпатах знайшли старовинну 8-кутну колибу (ФОТО), фото-2 На висоті 1600 метрів: у Карпатах знайшли старовинну 8-кутну колибу (ФОТО), фото-3

Колиба – це помешкання пастухів на полонині і служить прихистком для пастухів в літній період. Така будівля не має вікон та підлоги, а по центру розташоване місце для вогнища, також в покрівлі залишають отвір для диму.

Проте, найпоширенішими колибами вважаються звичайні прямокутні. Втім, рідше зустрічаються шестикутні та, як і в цьому випадку, восьмикутні.

колиба хата гори фото
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі