"2 тижні вдома... і летальний випадок": медик наголосив на небезпеці лікування ковіду вдома

"2 тижні вдома... і летальний випадок": медик наголосив на небезпеці лікування ковіду вдома, Дмитро Бондаренко

Дистанційне лікування пацієнтів, коли лікар навіть не бачить, про які симптоми йде мова. становить величезну загрозу для хворих на ковід. Про це у фейсбуці пише лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

Один із летальних випадків трапився днями з його пацієнткою.

"У мене померла пацієнтка. Померла за декілька годин. Бо врятувати її було вже неможливо. Адже час був згаяний… 2 тижні вдома. 2 тижні, кожного дня лихоманка 39. Жодного разу лікар не бачив за цей період хвору. Лише декілька консультацій по телефону. Стандартних. Таких, як кажуть майже всім. Знову три антибіотика. І знову надважкий стан – сатурація при поступленні 51%. І летальний випадок. Винних не хочу шукати, адже вони є з багатьох сторін. Вся система надання допомоги – єдина велика проблема. І в те ж саме чергування – інший, діаметрально протилежний випадок. До мене прилетіли налякані рідні та привезли бабусю на госпіталізацію. Без жодних симптомів. Без лихоманки та з сатурацією 99%. Просто тому, що бабуся живе сама і була налякана, що у неї пневмонія, як сказав лікар по телефону. Одне слово – і вона в стаціонар біжить на госпіталізацію. Такі справи…
Я особисто впевнений, і нехай мене зрозуміють, або простять за необережні слова, стверджую – дистанційне лікування скоро всіх нас зведе в могилу. Точніше не так. Не всіх. А дійсно важких та тих, хто потребує допомоги. Адже більшість здорового населення одужає від ковіду і так, без ліків. Для них це взагалі не є проблемою. Лише не треба заважати нормальній роботі імунітету.  Я не розумію, як стовідсотково впевнено оцінити стан пацієнта по телефону. Хворі постійно накручують себе, видають другорядні скарги за важливі, а про дійсно небезпечні моменти не можуть чітко відповісти. Лікарю на тому кінці дроту теж стає неспокійно. Направляєш на аналізи, а у відповідь постійно чуєш, що на це піде декілька днів. Навіщо мені аналізи через декілька днів? Як швидко реагувати на зміни в стані хворого? Чи є там справжня задишка, чи то просто панічна атака? Чи то вірусна “пневмонія” жене лихоманку, чи вже розвивається ускладнення? Чи треба давати кроворозріджуючі чи краще утриматись?
Я не знаю, як відповідати на ці питання. Але я знаю, як допомагати людям. І знаю, що мені для цього потрібно. І в мене є деякі ідеї, як це можна хоч трохи зараз поправити в даній ситуації, коли дистанційне лікування терпить повний крах", - пише Дубінський.

коронавірус лікування,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі