"Лікарями ставатимуть гірші серед гірших": студентам-медикам знизять прохідний бал іспитів

"Лікарями ставатимуть гірші серед гірших": студентам-медикам знизять прохідний бал іспитів, Тата Когут

Студентам медикам планують знизити порогові бали для проходження іспиту "Крок-1".

Про це повідомила народна депутатка Юлія Гришина у Facebook.
"На сьогоднішній день сертифікати видаються тим, хто склав іспит на 60,5, а одразу після офіційної публікації – видадуть і тим, хто склав 55,5-60,4", – зазначила Гришина.За її словами, відповідний наказ чекає публікації у Офіційному віснику. Він має бути опублікований 27 листопада.
Гришина додала, що "рік був важким і необхідно реагувати на ці виклики".

У свою чергу, Олександр Лінчевський заступник міністра охорони здоров’я 2016-2019 років, негативно оцінює такий крок і вважає, що таким чином значно зменшиться професійність і обізнаність майбутніх лікарів.

Олександр Лінчевський зазначає, що медичні університети зацікавлені в існуванні "легких" іспитів.
"Навчальні заклади, які готують майбутніх хірургів, терапевтів – дуже зацікавлені в наборі слабких студентів. Бо ж набір студентів – це викладацькі посади і "Андрєй Пєтровіч очєнь просіл за Лєночку, она с детства мечтаєт стать врачом".Так само ВНЗ не зацікавлені відраховувати слабких нездатних лінивих бо... Студент іще раз віддячить за поміч у видачі йому диплома медика," - зазначає Олександр.

Лікар підсумовує, що медична наука давно перетворилась у тотальну симуляцію і науки, і навчання.

"Я нагадаю, який відсоток українських студентів медичних ВНЗ склали міжнародний іспит з основ медицини у 2019 році – 27% правильних відповідей!
А тепер проаналізуємо, що ж змінилось за останній рік.
Перше, за ініціативою МОЗ протягом року скасовує єдиний державний кваліфікаційний іспит: відміняє іспит з англійської, мови професійного спрямування, та міжнародний іспит з основ медицини.
Друге, знижує поріг "склав/не склав" до 55% ліцензійного іспиту КРОК 1, котрий оцінює засвоєння студентами базових медичних дисциплін.
Третє – занижує поріг "склав/не склав" до 50% ліцензійного іспиту КРОК 2 – який, по суті, означає… диплом лікаря. Диплом лише за половину правильно розвязаних медичних задач!Що маємо на виході?
Зменшення вимог до майбутніх лікарів, зниження екзаменаційних порогів, відміна міжнародних іспитів... Все це створює середовище для існування нездар і ледарів. Неспроможних, самовпевнених, але захищених розмовами про ідеали професії.
У природі віруси діють так само. Без задуму та ідеї. Просто відтворюють собі подібних. А при накопиченні критичного числа вірусів – гине клітина – складна і організована – продукт тривалої еволюції, не витримує натиску примітивніших форм життя.
Зараз ми дуже боляче переживаємо інтоксикацію політики людьми, які зовсім не тямлять у державному управлінні. Те саме дуже скоро чекає і наші лікарні.
Без належних іспитів і підготовки – лікарями ставатимуть гірші серед гірших, які при досягненні ними критичної маси руйнуватимуть рештки довіри до професії̈ і руйнуватимуть ту систему, в якій живуть," -  розповідає Олександр Лінчевський.

медики крок екзамени прохідний_бал
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі