Тернополян уже штрафують: від сьогодні в Україні заборонено бути без маски у громадському місці

Тернополян уже штрафують: від сьогодні в Україні заборонено бути без маски у громадському місці, Тата Когут

У редакцію 0352.ua повідомили, що працівники поліції у місті Тернополі уже активно виконують приписи новоприйнятого закону, і масово штрафують жителів міста за неносіння маски у громадських місцях.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон про запровадження штрафів за неносіння масок у громадських місцях. І вже від сьогодні норми закону вступили у дію.

Жителі міста повідомляють, що у районі вул. Перля, Центрального ринку, поліцейські вручають штрафи людям без масок, та тим, хто при собі немає посвідчення особи. Люди обурюються таким діям, адже не розуміють, де це "громадське місце".

Що таке "громадське місце"

Згадок про те, що таке громадське місце, в українському законодавстві дуже мало. Юридичне визначення цього терміна є лише у законі про вживання тютюнових виробів.

Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Громадські місця: актуальний перелік

Так, до громадських місць в Україні, згідно із законом "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", належать:
ліфти і таксофони;
приміщення та території закладів охорони здоров’я;
приміщення та території навчальних закладів;
дитячі майданчики;
приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
під’їзди житлових будинків;
підземні переходи;
транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
приміщення закладів ресторанного господарства;
приміщення об’єктів культурного призначення;
приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Перелік громадських місць, зауважується на сайті Кабінету міністрів України, може бути розширений органами місцевої влади.
З огляду на зазначене, уряд рекомендує перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення "громадське місце".

Штрафи за перебування у громадському місці без маски

Згідно із законом "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) " № 1000-IX, громадян без захисних масок або респіраторів у громадських місцях (зокрема транспорті) на обличчі каратимуть штрафами від 170 до 255 гривень.

Хто та як штрафуватиме за неносіння захисної маски

За відсутність захисних масок на обличчі українців відтепер зможуть штрафувати одразу на місці вчинення правопорушення. Тобто вже не буде передавання протоколу до суду, який раніше вирішував, чи накладати на громадян штраф.
Штрафувати за неносіння на обличчі масок будуть не лише правоохоронці, а й працівники епідемічного контролю та представники органів місцевого самоврядування, адже саме на останніх покладається здійснення контролю за протиепідемічними заходами. Саме ж рішення про накладення штрафу можна буде оскаржити впродовж 10 днів.

маска штраф поліція громадське_місце
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі