• Головна
  • "Момент, коли коронавірус найстрашніший": лікар назвав найбільш небезпечний день при COVID-19
19:45, 2 грудня 2020 р.

"Момент, коли коронавірус найстрашніший": лікар назвав найбільш небезпечний день при COVID-19

"Момент, коли коронавірус найстрашніший": лікар назвав найбільш небезпечний день при COVID-19

Андрій Пеньков, відомий український лікар із Харкова, поділився важливою інформацією про те, який саме день під час перебігу COVID-19 є найбільш небезпечним.

Як інформує "Під прицілом", на 9-10 день хвороби може виникати цитокіновий шторм, при якому потрібна госпіталізація. В цей час у хворого на коронавірус виникають небезпечні процеси, що вимагають лікування стероїдами.

"Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби - госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з'являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи", − зазначає Пеньков.

Саме на другому тижні хвороби, за словами лікаря, можуть наростати імунологічні зміни в крові, спостерігається зростання показників всіх реактивних маркерів запалення.

Допоможе в такому випадку вчасно розпочате лікування стероїдними препаратами.

"Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід - це гормонозалежне захворювання, при якому може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії течії ковіда − гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози у всіх органах, особливо в легенях, але і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним з потужних руйнівних факторів. Це − причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті", − заявив лікар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #найбільш_небезпечний_день
Оголошення
live comments feed...