• Головна
  • Електричний тельфер: класифікація та застосування
Новини компаній
16:31, 2 грудня 2020 р.

Електричний тельфер: класифікація та застосування

Новини компаній

 У різних сферах діяльності виникає необхідність по підйому, утриманню та переміщенню важких вантажів. Такі завдання вирішуються за допомогою різних вантажопідйомних механізмів. Для правильного вибору необхідного агрегату необхідно точно орієнтуватися в їх параметрах та області застосування.

Одним із найпоширеніших таких агрегатів є електричний таль або, як його ще називають – тельфер. Талі електричні - https://kzpto.com.ua/uk/tali-elektrichni/ застосовують повсюдно, де доводиться мати справу з важкими чи габаритними вантажами. На відміну від ручних талів, оснащених механічними приводами, електричні моделі працюють від електродвигунів, тому є набагато ефективнішими у справі виконання підйомно-транспортних робіт.

Електричний тельфер (таль)

Електричний тельфер (таль)

Класифікація тельферів за типом переміщення

Тельфери розділяють на стаціонарні та пересувні. Стаціонарні тельфери здатні тільки піднімати вантаж та, за потреби, утримувати його на висоті; пересувні тельфери призначені для переміщення вантажу в двох площинах, тобто уздовж вертикальної площини та по горизонталі до необхідного місця положення. Якщо електричний таль використовують не окремо, а в якості складової частини вантажопідйомного крану, то становиться можливим переміщення вантажу у трьох площинах (додатково ще у напрямку переміщення моста крана).

Таль електрична канатна

Таль електрична канатна

Класифікація тельферів за типом підіймального механізму

Також прийнято розрізняти канатні та ланцюгові тельфери. Канатні тельфери відрізняються від ланцюгових аналогів тим, що у перших для підйому та транспортування вантажів використовується канат, а у других – металевий ланцюг. За допомогою канатів можна проводити маніпуляції з більш важкими вантажами.

Ланцюговий тельфер електричний

Ланцюговий тельфер електричний

Основними елементами, які складають конструкцію тельфера, є:

  • барабан, на який накручується канат;
  • електричний двигун;
  • гальмо;
  • редуктор;
  • канат або ланцюг;
  • крюкова підвіска або інший вантажозахоплюючий пристрій.

Усі компоненти, крім системи, на якій фіксується вантаж, розташовані у корпусі. Принцип роботи таля полягає у зміні довжини каната (ланцюга), на якому розташовується вантажозахоплюючий пристрій. Це відбувається завдяки обертанню якоря електричного двигуна, який з'єднаний з редуктором, закріпленим на барабані. Управління тельфером може здійснюватися за допомогою виносного провідного пульта або системи радіоуправління. Для забезпечення безпечного проведення робіт передбачено гальмо.

Також тельфер може бути додатково укомплектований кінцевим вимикачем переміщення та обмежувачем вантажопідйомності. Працювати електричний таль може як у приміщенні, так і на відкритому майданчику, де є можливість підключитися до мережі електроживлення. Тільки бажано, щоб він знаходився під навісом (для захисту від атмосферних опадів).

Класифікація тельферів за варіантом виконання

Найбільш поширеними є електротельфери загальнопромислового виконання. Також вони можуть виготовлятися у наступних варіантах:

  • вибухобезпечні та пожежобезпечні;
  • для складних кліматичних умов (сильних морозів або високої вологості, наприклад, тропічні);
  • використання в агресивних середовищах з великим вмістом хімічно активних елементів.
Таль електрична канатна у вибухобезпечному виконанні

Таль електрична канатна у вибухобезпечному виконанні

При виборі тельфера треба звертати увагу на його основні характеристики: гранична висота та швидкість підйому, вантажопідйомність, наявність додаткових опцій. Важливим параметром є характеристика так званого поліспаста. Ця характеристика визначає силу натягу використовуваних механізмів (каната або ланцюга). Він позначається співвідношенням і має значення 1/1; 2/1; 2/2; 4/1 тощо.

За матеріалами сайту Київського заводу підіймально-транспортного обладнання - https://kzpto.com.ua

КЗПТО в соціальних мережах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...