• Головна
  • Жива чи штучна: тернопільська блогерка Наталі Литвин порадила, яку новорічну ялинку обрати
10:53, 14 грудня 2020 р.
1

Жива чи штучна: тернопільська блогерка Наталі Литвин порадила, яку новорічну ялинку обрати

Новорічна ялинка – це беззаперечний символ свята, домашнього затишку та хорошого настрою. Кожного року виникає безліч суперечок: купити живу ялинку чи штучну, а може живу у горшечку? Яка ялинка менше наносить шкоди нашій планеті? Відома блогерка Наталі Литвин вважає, що це дуже спірне питання з точки зору екології.

З одного боку, штучна ялинка – це ідеальний варіант! Вона не буде осипатись, її легко привезти додому та встановити, вона прослужить довгі роки і найголовніше – не потрібно рубати цілу живу ялинку заради святкування раз на рік. Тобто, штучні ялинки – це зручно у використанні і без шкоди для екології? З ними далеко не все так просто, стверджує на своїй сторінці в інстаграмі блогерка Наталі Литвин.

Що не так зі штучними ялинками?
Найголовніший аргумент при виборі штучної ялинки – не потрібно зрубувати живі дерева, тому це більш екологічно. Проте навіть якщо купити один раз на 10 років штучну ялинку, а не використовувати щороку живе дерево, це не зменшує шкідливий вплив людини на природу.
Проблеми починаються вже на етапі виробництва: щоб зробити штучну ялинку, використовують набагато більше невідновлювальних ресурсів, ніж при вирощування живого дерева. Часто їх виробляють з пластику, що містить хлор. Такий пластик не піддається переробці. І навіть якщо ялинку виготовили з безпечнішого поліетилену, він все рівно може містити токсичні барвники або клей. Це також наносить шкоду навколишньому середовищу як під час виробництва, так і під час утилізації.Існує і ще одна, на перший погляд, неочевидна проблема. Вирощування ялинок у спеціальних лісових господарствах створює робочі місця для українців. Тоді як штучні ялинки переважно виробляють у Китаї, а для українців від цього жодної користі. Після новорічних свят, коли ялинки опиняються на смітниках, жива ялинка спокійно розкладається, а штучна ще сотні років буде лежати на звалищі, забруднюючи грунт та воду.

Найекологічніший варіант, звісно, відмовитися від ялинки, проявити свої креативні ідеї і використати для прикрашання оселі, наприклад, книжки, дерев'яні палиці, гірлянду будь-що, – радить Наталі Литвин.Проте багатьом такий варіант не сподобається.

То що обрати?

Ви хочете мати справжню ялинку вдома? Не купуйте живе дерево на стихійному ринку без будь-яких документів та чипування. Краще знайдіть собі новорічну красуню від українського лісового господарства, де її спеціально для цього виростили та сертифікували.
Якщо ж ви все-таки прихильник штучних ялинок, то обирайте українського виробника та звертайте увагу на матеріал, з якого вона вироблена. А коли вже маєте штучну ялинку вдома – не купуйте нову якомого довше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ялинка #свято #екологічність #тренд

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Petro24
14 грудня 2020 р., 11:40
Все вірно, для екології виробництво штучної яликнки наносить більшу шкоду ніж зрубати, спеціально вирощену для свята живу, а всі розповіді про те як це жахливо зрубати дерево від лукавого.
ТОП новини
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Лютий снігопад несеться в Україну, мороз арктичного походження насувається на ці області": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
Оголошення
live comments feed...