• Головна
  • На Тернопільщині один сімейний лікар обслуговує аж 8 сіл (ВІДЕО)
14:14, 17 грудня 2020 р.

На Тернопільщині один сімейний лікар обслуговує аж 8 сіл (ВІДЕО)

У Лановецькому районі сімейний лікар Андрій Філюк має 1 804 пацієнти та обслуговує 8 сіл. Буває, щоб надати медичну допомогу сільським жителям, проїжджає до 100 кілометрів за день. Чоловік розповів, як змінилася робота лікаря під час пандемії та чи була готова сільська медицина до коронавірусу.

Робочий день Андрія Філюка розпочинається з виїзду до пацієнтів. Сьогодні лікар їде з Вишгородка до Вербовця. Відстань між цими селами – майже 9 кілометрів. Про це повідомляє Суспільне.

"До професії лікаря прав не мав, але доводиться адаптовуватися по мірі ситуації", – каже Філюк. Коли почалася пандемія, розповідає лікар, робочий графік змінився:
"Відверто кажучи, роботи додалося. Особливо зараз, тому що інколи навіть доводилося працювати до 12 ночі на роботі, щоб обійти всіх пацієнтів. Доводиться приймати всі телефонні дзвінки, трапляється таке, що я оглядаю пацієнта і до мене до 12 дзвінків за годину. Це фактично за день 30-40 буває дзвінків. Стараюся порадити, надати допомогу".

Андрій Філюк каже, бере мазки для ПЛР-тестів у пацієнтів, в яких є підозра на COVID-19, не лише в амбулаторії, але й на дому:

"Загроза є постійно, тому що таких абсолютних умов стерильності доволі важко досягнути. Особливо, якщо ти працюєш не на місці в захисному комбінезоні спеціальному. Доводиться їздити, тому що пацієнти повинні знаходитися на домашній самоізоляції, щоб не допустити розповсюдження". Лікар розповідає, були випадки, коли самому доводилося везти пацієнта до лікарні.

"Якщо гострий коронарний синдром і я є на місці, то чекати цей період часу доки приїде швидка, а швидкі загружені, тому займався госпіталізацією пацієнтів".
Чоловік розповідає, працює більше 10 годин, а як тільки з’являється вільна хвилина – пише вірші.
"Це моє таке нічне захоплення, тому що вдень ти літаєш в хаосі думок, а вночі ти відчуваєш своєрідну релаксацію, думки збираються і вони стають рядками з вірші. Яке було натхенння, враження за день – це все відображається у віршах. Це як твоя частинка, яку ти хочеш зберегти в собі і водночас поділитися з іншими", – каже Філюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікар #реформа #медицина #пацієнти
Останні новини
Оголошення
live comments feed...