• Головна
  • Головні міфи про коронавірус: лікарка-пульмонолог розповіла, чого насправді варто побоюватися
08:32, 21 грудня 2020 р.

Головні міфи про коронавірус: лікарка-пульмонолог розповіла, чого насправді варто побоюватися

Головні міфи про коронавірус: лікарка-пульмонолог розповіла, чого насправді варто побоюватися

Навколо пандемії коронавірусу ходить багато міфів, і часто вони несуть у собі небезпеку, адже неправильне уявлення про хворобу може коштувати життя. Лікар-пульмонолог, завідувач інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні № 17 СВІТЛАНА ГУК в ефірі програми "Один, два і Ти" на телеканалі Апостроф TV розповіла, що дійсно є правдою, а що може нашкодити вашому здоров’ю.

— Серед українців ходить така беззаперечна теза, що ковід — це хвороба літніх людей. Якщо ти молодий, тобі нічого не загрожує. Це правда?

— На жаль, це не так. На своїй практиці я вже мала досить багато випадків захворювань саме молодих людей. Більше чогось хворіють чоловіки, але є й жінки молодого віку без супутніх захворювань і з досить несимпатичними результатами лікувань. Дякувати Богу, вони живі, але, тим не менш, вони були і є молоді люди без факторів ризику. Можу зробити поправку про дітей.От діти дійсно дуже рідко хворіють важко. Вони мають невеличку температуру, нетривалу. Про дітей це правда. А от про літніх людей і про людей середнього та молодого віку — це неправда. Щоби діти важко хворіли — дуже рідко, але буває.

— Існує теза: вірус не мав такого широкого поширення влітку, тож він боїться високих температур, треба просто пити гарячий чай і все мине. Гарячий чай вб’є вірус на слизовій оболонці і все.

— Якби він таки проникав до нас через ротоглотку, і ми пили той чай без кінця, можливо, у цьому був би якийсь сенс. Але ж вірус найчастіше проникає в організм через носоглотку, очі та ротову порожнину, звісно. Але ж ви не можете поставити собі крапельницю з гарячого чаю. Дійсно, віруси бояться високих температур, це правда. Але ж ви не можете створити у своєму організмі таку температуру загалом. Є така ж теза про алкогольні і спиртовмісні речовини. Мовляв, вірус вбивається спиртом, тож давайте гарненько вип’ємо, і буде все добре. Але це має бути певна концентрація у вашій крові, і будуть інші проблеми.

— Тим, хто вживає цинк і вітамін С, коронавірус не страшний.

— Він страшний усім, але, знаєте, тут є така межа. Люди або дуже його бояться й панікують, коли дивляться новини, і якось кожну новину сприймають дуже особисто. А є люди, які кажуть, що коронавірус — це видумка, і нічого такого немає. Правда посередині. Дійсно, він існує. Найчастіше люди хворіють більш-менш звичайним чином, як на вірусну інфекцію. Як ми завжди собі хворіли і виживали. Але випадки важкі зустрічаються. І боятися не треба. Але якщо ви розумієте, що у вас є симптоми гострого респіраторного захворювання, залишайтеся вдома й повідомте, будь ласка, свого сімейного лікаря. Тому що вірус дуже підступний, і дуже часто він дає різкі хвилеподібні зміни в негативний бік. Тут уже треба бути дуже реактивним, щоби не втратити час.

— Після яких симптомів ви вже маєте розуміти, що наступний крок — це госпіталізація?

— Усі мають мати пульсоксиметр. Саме приводом до госпіталізації є сатурація 92 і нижче. Тобто відчуття задухи в пацієнта може бути і психосоматичного плану, і внаслідок ураження нервових закінчень під час ковіду. Тож відрізнити справжню задуху, справжню нестачу кисню, справжню проблему з боку легень від інших видів задухи, допомагає пульсоксиметр.Якщо ви захворіли, перші п'ять днів ви можете майже не турбуватися про свій стан, не буває ускладнень. Я не бачила, щоби до п'ятої доби від початку захворювання були якісь фатальні й навіть не фатальні ускладнення. Перші п'ять днів є вірусна інфекція, ви маєте лежати вдома й багато пити. Але якщо впала температура, і десь починаючи із сьомого дня ви маєте другу хвилю температури на рівні 39–39,5, яка погано збивається навіть при прийомі жарознижувальних препаратів — це теж погана ознака. Тут уже час здавати аналізи, але не бігти на КТ. КТ взагалі непотрібна річ, якщо у вас є діагноз коронавірусна інфекція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #поради #медицина #симптоми

Коментарі

ТОП новини
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...