• Головна
  • "Українською, будь ласка": набула чинності 30 стаття мовного закону
14:01, 16 січня

"Українською, будь ласка": набула чинності 30 стаття мовного закону

Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.

Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" розміщений на сайті. Документ передбачає, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав'ярень, банків, АЗС, аптек тощо.
Виробників та продавців в Україні зобов'язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.
При цьому лише на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою.

Дослівно Закон: "На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін".

Додатково: У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. В разі систематичних порушень мовного законодавства на порушників будуть накладати штрафи.
Нагадаємо, що 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документ Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

#мова #мовний_закон #обслуговування #українська_мова #надавачі_послуг
Оголошення
live comments feed...