• Головна
 • Гінекомастія у спортсменів та бодібілдерів. Прихований ворог
Новини компаній
17:31, 19 лютого 2021 р.

Гінекомастія у спортсменів та бодібілдерів. Прихований ворог

Новини компаній

Гінекомастія — очевидний наслідок вживання анаболіків, який виявляють у себе бодібілдери. Явище це трапляється, на жаль, досить часто. Потрібно зрозуміти, як захворювання розвивається і в чому його суть, щоб шукати шляхи виходу з цієї ситуації.

Отже, гінекомастія - це гіпертрофія грудних залоз у чоловіків, що носить доброякісний характер.

Збільшення цієї залозистої тканини не загрожує раковими захворюваннями.

Рак грудей серед спортсменів взагалі зустрічається рідко, а от гінекомастією за даними ВООЗ страждає від 30 до 50 % здорових чоловіків.

У перекладі з грецької гінекомастія означає «жіночі груди», що буквально відповідає своєму опису: збільшення молочних залоз зазвичай досягає від 5 до 10 сантиметрів - в середньому 5-6 сантиметрів і є індивідуальним.

Причини розвитку гінекомастії

Гінекомастія у спортсменів та бодібілдерів. Прихований ворог, фото-1

Основною причиною лікування гінекомастії Львів є дія тестостерону, а точніше, його дисбаланс у співвідношенні з естрадіолом в бік збільшення останнього.

Така картина формується у спортстменів і коли естрадіолу стає більше внаслідок недостачі «чоловічого» гормону тестостерону.

Давайте розберемося, коли це може статися:

 • Пубертатний період у підлітків - коли спостерігаєтьсясплеск гормонів у віці 13-14 років. Процес є оборотним і все внормується.

 • Поява захворюваннь, наприклад, дисфункція печінки, недостатність в нирках.

 • Бодібілдинг. Здавалося б, бодібілдинг повинен сприяти тільки зміцненню здоров'я чоловіка, але так є не завжди. Проблеми починаються, коли спортсмени вживають стероїди. При вживанні синтетичних гормонів починаються процеси ароматизації: гормональна система намагається відновити баланс тестостерону, який потрапляє в організм бодібілдера, шляхом підвищення естрогенів, а саме естрадіолу.

 • Різка відмова від спортивної діяльності теж може дати гормональний збій, бо постійне фізичне навантаження впливає на вироблення тестостерону в організмі.

 • Ожиріння може бути причиною так званої хибної гінекомастії, яку ще називають ліпомастія. У спортсменів не зустрічається.

Перші симптоми гінеокмастії:

 • Подразнгення в області грудей.
 • Свербіння сосків.
 • Поява припухлостей під сосками.
 • Виділення секрету з сосків.
 • Збільшення грудних залоз в діаметр на 5-15 см.
 • Збільшення сосків, пігментація ареол.
 • Чутливість сосків і дискомфорт при носінні одягу.

Діагностика гінекомастії

Захворювання діагностує лікар. Первинний огляд включає в себе пальпацію грудних залоз і яєчок, загальну оцінку вторинних статевих ознак, а також опитування на тему способу життя пацієнта.

Надалі хворого направляють до ендокринолога, щоб провести гормональне обстеження крові: перевіряється вміст тестостерону і естрадіолу, пролактину, тиреотропіну, ФСГ, ЛГ, сечовини, азоту.

Щоб виключити злоякісні утворення, лікар може призначити рентген легенів, КТ головного мозку та УЗД органів мошонки.

Як лікувати гінекомастію у бодібілдерів?

Види і стадії гінекомастії:

 • Початкова - триває перші 4 місяці і є зворотною.
 • Проміжна - триває від 4 місяців до року. У цей період починає дозрівати тканину грудних залоз. Тут ще можна обійтись без лікування гінекомастії Львів.

  Таку можна зустріти у качків, що приймають стероїди, бо залозиста тканина знаходиться близько до фасції м'язів. Якщо сильно натиснути на грудний м'яз: при проміжній формі гінекомастії часто виділяється секрет з сосків.

Потрібно зрозуміти, що на початкових стадіях гінекомастії, що розвивається протягом перших 4 місяців, процес можна зупинити.

При появі перших симптомів потрібно звернутися до лікаря. Якщо ви користуєтесь синтетичними гормонами, потрібно скласти список цих препаратів, щоб фахівець міг сказати, чи немає серед них компонентів, що викликають збільшення грудних залоз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...