Вакцина Pfizer проти COVID-19 може бути менш ефективною для людей з ожирінням – дослідження

Вакцина Pfizer/BioNTech проти COVID-19, яку мають поставити в Україну, може бути менш ефективною для людей з ожирінням.

Італійські вчені з дослідницького інституту Istituti Fisioterapici Ospitalieri в Римі оцінили відповідь антитіл на дві дози вакцини Pfizer / BioNTech у 248 медичних працівників, пише The Guardian.

Через 7 днів після прийому другої дози у 99,5% з них розвинулися антитіла, і ця відповідь була вищою, ніж у тих, хто перехворів COVID-19. Однак у людей з надмірною вагою і ожирінням імунна реакція була притупленою.Вчені виявили, що у медичних працівників з ожирінням виробляється лише половина антитіл у відповідь на другу дозу вакцини в порівнянні зі здоровими людьми.Це може означати, що людям з ожирінням потрібна додаткова доза вакцини, щоб забезпечити їм належний захист від коронавірусу.

"Оскільки ожиріння є основним фактором ризику захворюваності та смертності пацієнтів з COVID-19, необхідно обов'язково спланувати ефективну програму вакцинації в цій підгрупі.Наприклад, давати додаткову або більшу дозу вакцини проти COVID-19", – зазначили дослідники.

Окремі дослідження показали, що вакцина проти грипу удвічі менш ефективна у людей з ожирінням, ніж у людей зі здоровою вагою.Дослідження італійських вчених надає перший прямий доказ, що така ж проблема може статися з вакцинами проти COVID-19. Проте для остаточних даних потрібні подальші дослідження.

коронавірус вакцина ожиріння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі