Кремація та пакет — необов'язкові: Ляшко розвіяв міфи про поховання людей, які померли від COVID-19

Кремація та пакет — необов'язкові: Ляшко розвіяв міфи про поховання людей, які померли від COVID-19 , Тата Когут

Про поховання тих, хто хворів на коронавірус, "ходять легенди". Заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко спростував поширені у соцмережах фейки щодо поховання померлих від COVID-19.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.
"Подекуди, дикунські речі відбуваються під час поховань померлих від коронавірусу", — зазначив Ляшко.Він наголосив, що люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

За словами заступника міністра, лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин із тіла померлого, його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби.
"Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих проблем не має виникати. На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних", — сказав головний державний санітарний лікар.

Ляшко наголосив, що немає обмежувальних правил, які зобов’язують здійснити кремацію тіла померлого або поховання лише у щільному пакеті. Він закликав усіх, хто має відношення до процесу організації поховання, не зловживати розгубленим станом рідних та не спекулювати на прописаних нормах.

коронавірус поховання пакет кремація віктор_ляшко рідні прощання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі