"Вважалась провидицею": раптово померла українська лідерка релігійного руху (ФОТО)

"Вважалась провидицею": раптово померла українська лідерка релігійного руху, Георгій Шевчук

У сусідній області обірвалося життя Гарафини Маковій, знаної педагогині, народознавиці та поетеси. Жінка була відомою як лідерка релігійного руху.

Як інформує "Molbuk", Гарафина Маковій народилася 2 лютого 1949 року у с. Великий Кучурів Строжинецького району. Закінчила філфак Чернівецького держуніверситету. Вчителювала у рідному селі. З учнями посадила парк пам’яті загиблих на війні 1941-1945 рр. односельчан. Видала ряд книг: "Абетка християнина", "Золоте віно з бабусиної скрині", "Затоптаний цвіт", "Очі згори", "Народ у народних святах", "У світі рослин", "Віра", "Воскресіння", "Духовне виховання", "Світанок", "Діалоги з неба", "Наші обереги", "Чи я є християнин", "Те, що я бачу", "Мій хресний хід"…Стала засновницею релігійного руху, який пропагувала через газету "Економічно-благочестивий вісник".Похоронили Гарафину Петрівну Маковій у с. Великий Кучурів 15 березня 2021 року.

Синод УПЦ КП визнав, що її трактати суперечить вченню Православної церкви. 17-18 березня 2011 р. Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета офіційно розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.

На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників Синод визнав, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви. Гарафина Маковій та її послідовники позиціонували себе справжніми християнами.

Деякі із заборон вчення були досить дивними: не можна переливати олію в окремі посудини; не можна використовувати ліки, не можна проводити операції навіть при смертельній загрозі; не можна мати піаніно; не можна мати акваріумних рибок чи папугу; не можна дивитися в чужі дзеркала (начебто дзеркало акумулює "астральне зло"); не можна обходити машину ззаду, коли хочеш сісти в неї (це нібито закликає аварію),не можна використовувати телевізор, телефон, електроприлади (це начебто живе втілення диявольщини); не можна вживати "субтропічні та цитрусові, бо вони є не наші";не можна пити чай.

Смерть_лідерки_релігійного_руху новини_України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі