"Радикальні зміни": щеплення вакциною Covishield тепер робитимуть інакше, Ляшко попередив про зміни

"Радикальні зміни": щеплення вакциною Covishield тепер робитимуть інакше, Ляшко попередив про зміни  , Георгій Шевчук

В Україні впроваджуються зміни в процедурі щеплення вакциною від СOVID-19 Covishield (індійське назва Oxford-AstraZeneca): буде суттєво збільшено проміжок у час між першим і другим уколом. Інтервал тепер сягатиме трьох місяців, а не 28 днів.

Як інформує "ТСН", про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Рішення, як пояснив Ляшко, ухвалили після рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та результатів міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ. Крім того, аналогічне рішення, як уточнив він, вже ухвалив уряд Великої Британії.

Зі слів головного санлікаря, триваліший інтервал між уколами дозволить досягти максимального рівня імунного захисту організму після процедури. Так, згідно з даними клінічних досліджень, після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, ефективність вакцини сягає до 81,3%, у той час коли, інтервал від 22 до 90 день показав ефективність 76,0%.

Він також запевнив, що така зміна в схемі вакцинації не суперечить інструкції виробника, яка, з його слів, передбачає такий інтервал в межах 4-12 тижнів.

"Враховуючи позицію НТГЕІ (Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики) та результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було ухвалене рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca, виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами", - сказав Віктор Ляшко.

Заступник голови МОЗ додав, що протягом 17 березня відбудеться селекторна нарада з регіонами для роз'яснення деталей впровадження нової рекомендації.

Вакцинація зміни_процедури коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі