Заради порятунка сина, батько віддав йому свою нирку (ФОТО)

Це перша операція з трансплантації органів у чернівецьких фахівців і пацієнтів. Через епідситуацію на Буковині її були вимушені проводити у львівській лікарні. Згодом чернівецькі лікарі зможуть проводити такі операції для усіх мешканців України.

«Пацієнт чекав у черзі близько року. Ми його готували до операції саме у Чернівцях, адже там обласна клінічна лікарня – єдиний медзаклад области, який увійшов до пілотного проєкту МОЗ і став центром трансплантології на Буковині. Ми готували цю пару до операції в нас, але за клінічними показаннями треба було, щоб пацієнт отримав орган швидше. У нас епідситуація не дозволила провести операцію, тож ми поїхали до Львова», — розповів головний позаштатний спеціаліст із трансплантології у Чернівцях "Шпальті".

Лікар додав, що операція пройшла успішно. Це перший досвід трансплантації для чернівецьких фахівців. Тож ця операція стала початком масштабного проєкту з трансплантології в Україні, такі операції буковинські лікарі зможуть робити для усіх громадян України.

Усі етапи операції відшкодовують за державні кошти

«Усі хірургічні втручання та післяопераційну реабілітацію буде відшкодовувати держава. Є чіткі тарифи і розцінки щодо виконання різних операцій, наприклад, забору донорської нирки і її пересадки пацієнту. Відповідно до цих тарифів, пілотні центри будуть отримувати відшкодування від держави. Також держава забезпечує післяопераційну реабілітацію, адже там йдеться про питання прийняття імуносупресорів, а це досить дороговартісно», -  повідомив лікар.

трансплантація_органів новини_України медицина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі