"Паства осиротіла": через коронавірус помер митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський (ФОТО)

"Паства осиротіла": через коронавірус помер митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський, Георгій Шевчук

Сьогодні (23 березня) через коронавірус обірвалося життя 55-річного митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія (в миру – Владислав Васильович Махота). Його згадують, як дбайливого архіпастиря і духовного наставника.

Як інформує пресслужба ПЦУ, митрополит Антоній (Махота) народився 8 листопада 1966 р. у селі Слатине Золочівського району Харківської області. У 1991 р. закінчив Харківський політехнічний інститут.

У священному сані – з 1991 року, з 1994 по 1995 рік служив у Кримській єпархії Московського Патріархату, перейшов до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

З березня 1995 по липень 1996 року – настоятель собору святих Володимира і Ольги УПЦ КП у м. Сімферополі, секретар Кримської єпархії. З липня 1996 р., після постригу в чернецтво та архієрейського рукоположення, ніс служіння єпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП. В 1997 р. призначений єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським УПЦ КП, відтоді очолюючи та плідно розбудовуючи цю єпархію до часу свого упокоєння.

У 2004 р. владика був піднесений до сану архієпископа, а у 2012 році – до сану митрополита. В об’єднаній помісній Православній Церкві України також ніс послух заступника голови Синодальної Статутної комісії.

Коронавірус митрополит смерть_священнослужителя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі