Науковець пояснив, чому потрібно носити маски на вулиці

Науковець пояснив, чому потрібно носити маски на вулиці, Тата Когут

Носити маску на вулиці там, де запроваджено "червону зону" зобов'язали українців. Старший науковий працівник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАНУ Семен Єсілевський вважає виправданою вимогу носити маски на вулицях.

Про це він написав у мережі Facebook.
«Справа в тому, що британський штам набагато заразніший, ніж «дикий» минулорічний. Він передається значно легше і навіть швидкоплинні контакти з носієм зараз набагато небезпечніші, ніж раніше», – вважає Єсілевський.

Він повідомиі, що на пожвавленій вулиці неможливо дотримуватися вимоги з дистанціювання. «За пару хвилин на вас встигнуть дихнути з десяток людей з досить близької відстані. Так, контакти швидкоплинні, по декілька секунд, але їх багато. За такої фонової захворюваності, як у нас зараз, імовірність бути «обдиханим» носієм є дуже істотною», – вважає він.

Також учений звертає увагу на утворення «буферних зон» біля входів у приміщення. Якщо маски є обов’язковими всередині приміщень і не обов’язкові зовні, то люди зупиняються біля дверей, щоб зняти або надягнути маску. В таких скупченнях підвищується ризик інфікування. Як приклади вчений наводить «передбанники» магазинів, вестибюлі метро, під’їзди.

«По-третє, банально набагато простіше виробити звичку «перед виходом за поріг квартири надягнув маску, по приходу додому – зняв», ніж пам’ятати, що треба заздалегідь натягнути її перед будь-яким скупченням людей всередині або за межами приміщення. Ресурс уваги людини дуже обмежений і не варто його зайвий раз випробовувати», – наголосив Єсілевський.

Водночас він вважає, що під час прогулянки на самоті в парку маска не потрібна. «Але тут ключове слово – на самоті», – написав Єсілевський.
За його словами, в умовах міста вимога носити маски повсюдно за межами приватної квартири є цілком виправданою.Раніше Кабінет Міністрів заборонив перебувати без масок або респіраторів у місцях загального користування в регіонах, віднесених до червоної зони епідемічної небезпеки.
У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що поліцейські штрафуватимуть громадян за відсутність маски у громадських місцях тільки після ігнорування попередження.

маска вулиця вірус коронавірус люди,скупчення_людей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі