День Миколи Чудотворця: традиції та що не можна робити цього дня

День Миколи Чудотворця: традиції та що не можна робити цього дня

«В кожнім році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи (19 грудня) не буває тепла ніколи», – каже народне прислів’я.

Сьогоднішнє свято – одне з найпопулярніших у народі. Встановлене з нагоди перенесення в 1087 р. мощів святого Миколи Чудотворця з лікійського міста Мири в Малій Азії до італійського міста Бара.На цій події був присутній невідомий українець, як припускають, переяславський єпископ Єфрем, який і запровадив у нас відзначення цього дня.

Традиції і заборони в День Миколи Чудотворця

У день Миколая весняного бажано відвідати церковну службу і помолитися святому. У святого можна просити здоров'я, миру, лікування від хвороби, легких пологів, щасливої дороги подорожнім. У цей день обов'язково наші предки виганяли коней на пасовища і кропили святою водою. Селяни обходили поля і оглядали посіви. Також подавали милостиню тим, хто її потребував.

На відміну від інших християнських свят, робота сьогодні не забороняється і навіть заохочується. Однак в цей день існують інші заборони. 22 травня не варто користуватися ткацьким приладдям, стригтися, їсти м'ясо. Не можна ображати дітей і відмовляти їм. Не вітаються сварки, лайка, зловживання алкоголем.

22 травня День ангела відзначають: Микола, Христофор, Дімітрій, Василій, Ісайя, Йосип, Олена, Юлія, Роман, Ян.

свято микола чудотворець традиції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі