"Небезпечна квітка, яка загоряється": очевидці побачили унікальну рослину на Тернопільщині (ФОТО)

На Тернопільщині, у природному заповіднику "Медобори", розквітнув ясенець білий, рідкісна червонокнижна рослина, котру в народі ще називають неопалима купина, адже вона славиться унікальною властивістю спалахувати, але не згорати. 

Як інформують "Тернополяни", вчені виявили, що на стеблах і листках рослини є дрібнесенькі пухирці, які виробляють ефірні олії. В тиху сонячну погоду навколо квітучого ясенця скупчується багато випарів. Коли піднести запаленого сірника, здається, що кущ палає жовто-синіми вогниками. Ефір швидко згорає, а рослина при цьому залишається не пошкодженою. Звідси і назва – неопалима.

А ще, мало хто знає, що ця квітка досить небезпечна, адже ефірна олія, яку вона виділяє, спричиняє болючі опіки. Вони з’являються не одразу, а через декілька днів. Тому під час цвітіння торкатися до неї не можна.

Фотографії зроблені 23 травня неподалік гори Гостра. Зауважимо, що цьогоріч рослина лише починає цвісти, адже на схилах багато суцвіть, які ще не почали розпускатися.

Для збереження виду ясенець білий занесений до Червоної книги України та має природоохоронний статус рідкісної рослини. Назва пішла від вигляду його листочків, що дуже схожі на листя ясена. Колір пелюсток зазвичай пурпуровий, дуже рідко білий, з темними фіолетовими прожилками.

Ясенець охороняють в природному заповіднику "Медобори", Національному природному парку "Подільські Товтри", регіональному ландшафтному парку "Дністровський каньйон" та низці заказників та пам’яток природи, де заборонено руйнувати екотопи, збирати рослини і заготовляти насіння.

Також нагадуємо, що у Тернополі з озера виліз звір, який змусив перехожих завмерти від захвату.

photo 2021 05 24 12 11 24
photo 2021 05 24 12 11 24
photo 2021 05 24 12 11 24 2
photo 2021 05 24 12 11 24 2
Тернопільщина Медобори ясенець білий неопалима купина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі