• Головна
  • Маєш город - плати податки: які нововведення пропонують запровадити народні депутати?
18:01, 30 червня 2021 р.

Маєш город - плати податки: які нововведення пропонують запровадити народні депутати?

Для українців, які вирощують городину, готують сюрприз. Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт №5600, який повинен внести зміни до Податкового кодексу. Зокрема, народні обранці збираються зменшити розмір ділянок для ведення особистого господарства.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.
Зараз за законом можна володіти ділянкою до 2 га, вирощувати продукцію, продавати її й не платити податків. Депутати ж площу неоподатковуваної ділянки хочуть обмежити до 50 соток, а платити податок будуть усі незалежно від того, чи продають вони продукцію або ж ростять для особистих потреб.

Як буде працювати податок?
Згідно зі змінами, які пропонує закон, встановлюється мінімальне податкове зобов’язання для власників ділянок понад 50 соток, які ведуть на них особисте господарство. За кожен гектар понад цю норму громадянам хочуть встановити податок – 5% від його оціночної вартості.
Як розповідає доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський, у середньому цей податок буде приблизно 1500 грн з гектара. Сума нефіксована і буде залежати від регіону. Умовно, на Полтавщині це може бути і 2000 грн, в західних областях України – істотно менше.
«З кожного гектара понад 50 соток буде стягуватися мінімальне податкове зобов’язання в місцевий бюджет, – роз’яснює Нів’євський. – У середньому ви повинні будете сплатити щонайменше 1500 грн. Але якщо ви вже платите інші податки, наприклад, податок на землю (300 грн), то ця сума буде відніматися з мінімального податкового зобов’язання та доплатити вам потрібно буде тільки різницю – 1200 грн».

Навіщо це нововведення?
Головна мета законопроєкту - додаткове наповнення бюджету за рахунок збільшення оподаткування.
Мінфін оцінив імовірні надходження в 60 млрд грн на рік.
За даними Українського клубу аграрного бізнесу, з цих 60 млрд грн близько 27 млрд заплатять саме агровиробники.
«Спочатку, коли оговорювалося введення мінімального податку на 1 га, то метою було вирівнювання податкового навантаження між сільгоспвиробниками і детінізація оброблення землі, адже у нас близько 8-10 млн га оброблюються «в тіні», без сплати всіх податків і готівковими розрахунками, – говорить генеральний директор УКАБ Роман Сластьон. – Згідно з даними Держстату, у нас 80% сільських домогосподарств мають для оброблення менше 1 га, водночас дві третини з них оброблюють менше 50 соток. Це власне городи і переважно виробництво для особистого споживання. Решта зазвичай не реалізується, а передається в приховану оренду великим сільгоспвиробникам. Саме це і стало причиною появи такої норми».

По кому вдарить податок?
На практиці вийде, що податком будуть обкладатися не лише ділянки для бізнесу, а й частина звичайних городів.

 «Якщо у людини є додатково до городу ще і велика земельна ділянка під бізнес, то обкладатися повинна тільки та площа, з якої дійсно реалізується продукція», - зазначає Роман Сластьона.

Глава Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко упевнений, ця ідея дасть новий корупційний інструмент місцевим органам влади і важелі впливу на незахищені верстви землевласників.
«Умовно, бабуся 70-ти років не зовсім розбирається, що потрібно робити в такій ситуації. Їй можуть поставити умову, що якщо вона і далі хоче вести господарство, щороку повинна буде віддавати частину врожаю. Або, наприклад, спонукати її передати землю в користування комусь іншому», – говорить Козаченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #земля #город #розмір #продаж #реалізація #законопроєкт
Оголошення
live comments feed...