• Головна
  • На Тернопільщину насуваються грози: як не загинути від удару блискавки
08:49, 1 липня

На Тернопільщину насуваються грози: як не загинути від удару блискавки

На Тернопільщину насуваються грози: як не загинути від удару блискавки

Найближчими днями на Тернопільщині прогнозують грози, шквали вітру. Тим часом, днями Україну сколихнула трагічна новина – від удару блискавки загинули дві черкащанки. То як же діяти тернополянам, аби не стати жертвами вбивчої стихії?

Якщо гроза вас застала вдома варто зачинити усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу. Адже протяг, як магніт, притягує кульову блискавку. Також під час негоди варто уникати побутових електроприладів і триматися від них якомога далі.

Що д робити якщо гроза наздогнала вас на вулиці?
У жодному разі не ховатися під деревами, особливо високими, і уникати їх взагалі, адже блискавиця б’є у найвищі точки.
Окрім того, рятувальники застерігають тернополян шукати сховище від грози поруч із металевими парканами та стінами, біля яких ростуть дерева.
Якщо під час негоди ви опинилися в лісі, знайдіть низькі дерева, при чому не поодинокі, а ті, що ростуть групками. У жодному разі не можна бігати чи купатися у водоймі. Якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики і блискавка влучає туди постійно.

Якщо під час грози ви опинилися в полі чи на іншій відкритій місцевості, потрібно знайти рів чи інше сухе заглиблення в землі. Якщо сухого заглиблення чи укриття нема, допустимо сховатися у вологій землі, але при цьому не бажано лягати у повний зріст. Якщо ж під час грози ви їхали на двохколісному транспорті – велосипеді чи мотоциклі, потрібно негайно спинитися і перечекати.
Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди. І також бажано спинитися.

#блискавка #негода #погода #правила #дерево

Коментарі

Оголошення
live comments feed...