• Головна
  • На Тернопільщині на приватному городі знайшли артефакти 600-річної давнини (ФОТО)
12:01, 27 жовтня 2021 р.

На Тернопільщині на приватному городі знайшли артефакти 600-річної давнини (ФОТО)

На Тернопільщині на приватному городі знайшли артефакти 600-річної давнини (ФОТО)

Чимало цінних артефактів виявили археологи під час розкопок у Залізцях. Про це повідомоляє місцевий музей.

Дослідження проводились на приватних присадибних ділянках жителів містечка, які проявили інтерес до досліджень праісторї свого населеного пункту і запросили археологів провести дослідження.

Зокрема, розкопки велися на території домоволодінь Андрія Котовича та Петра Михальчишина, за що працівники музею їм зараз дуже вдячні. Адже під час розкопок виявили чимало предметів, які поповнять колекцію музею.

Серед знайденого матеріалу надзвичайно цікавою та рідкісною є знахідка шкіряного поясу ХVІІ ст., адже в Україні є надзвичайно мало місць, де в археологічних шарах добре зберігається органіка.

Знайдено різноманітний посуд ХV-ХVІІ ст., керамічні люльки вироби із металу, ігрову "дзиґу" із настільної традиційно-єврейської гри "дрейдл", якою грали євреї під час традиційного свята Хануки.

Не менш цікавою знахідкою є і бронзовий перстень із так званим орнаментом "роза вітрів", який широко зустрічається на пам'ятках Козацької доби ХVІ-ХVІІ ст. З цього ж періоду знайдено багато посуду, зокрема і типово міського характеру: полив'яні миски, кухлі та скляні кубки.

"В результаті проведених досліджень простежено хронологію забудови давнього середмістя, зокрема встановлено, що найраніший міський будівельний горизонт Залізців ХV-ХVІ століть представлений залишками дерев'яних будівель, які збудовані на дубових палять (сваях) загнаних у болото на якому розміщене містечко.

Також зафіксовано наявний археологічний матеріал у "доміському" горизонті, тобто задовго до виникнення міського поселення, тут серед болота у заплаві річки Серет, на острівці існувало поселення ще в дохристиянський період.

Щодо уточнень розмірів, точнішого датування і типу цього поселення необхідні ще додаткові і масштабніші археологічні дослідження. Але, в результаті досліджень для Залозецького краєзнавчого музею здобуто велику кількість різноманітного експозиційного матеріалу", – йдеться в повідомленні музею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розкопки #артефакти #Залізці #музей
Оголошення
live comments feed...