
19:00, 31 жовтня 2021 р.
"Як капустину?": лікарі розповіли, як варто одягнути дитину у холодну осінню погоду

З приходом перших осінніх холодів у більшості батьків виникає питання, як же одягнути дитину, щоб вона не змерзла та не захворіла. На допомогу часто прибігають бабусі та дідусі, які радять одягати малечу, як капустину і уникати прогулянок у негоду. Але чи вбережуть такі заходи вашу малечу від чергової застуди?
Лікарі зазначають, що їм часто доводиться боротися із мамами та бабусями, які одягаючи діток, їх перегрівають.
"Дітей потрібно одягати точно так само, як себе. Легенди про те, що на дитині повинно бути одягнено на одну річ більше, розповідають залякані бабусі. І те, що вони радять, немає ніякого відношення до здоров'я, а може навіть нашкодити малюку", - зазначає лікар-педіатр Ігор Гайдук.
За словами педіатра, дитина до п’яти років має пульс більш як 100 ударів за хвилину, плюс до цього багато рухається, а через швидкий обмін речовин та активний спосіб життя не мерзне.
Щодо "продутих вушок", то Ігор Гайдук зазначає, що таке явище вигадка, адже знаючи анатомію черепа можна зрозуміти, що це неможливо.
"Найкращим для дитини є капюшон. Це — геніальний винахід. Захистить від вітру, крапель дощу, снігу, але, що найголовніше, — не призведе до перегрівання організму. І, на відміну від шапки, дитина його не загубить. Якщо на вулиці — від 0 °C до +5°, шию можна прикрити легеньким шаликом", - розповідає педіатр.
Щодо профілактики захворювань у осінній період, то лікар радить промивати носа.
"Роблячи один вдих, ми вдихаємо близько 2000 мікробів! Тож прийшли з вулиці — помили руки і промили ніс. Чим — неважливо, головне — промити", - за значає Ігор Гайдук.
Окрім того, за порадами педіатра, варто часто провітрювати приміщення де знаходиться дитина. Не змушувати малюка їсти, коли він не хоче. А щодо прогулянок, педіатр радить гуляти із дитиною у будь-яку погоду.
"Дитина до школи та зі школи повинна обов’язково йти пішки. Важливо також, щоб прогулялася перед сном. 2−3 години на день має перебувати на вулиці — за будь-якої погоди! Нехай стрибає по калюжах, ліпить сніговика, місить ногами болото — у такий спосіб розвиватиметься творчо, а найголовніше — не сидітиме у гарячому приміщенні", - зазначає Ігор Гайдук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...