14:00, 6 червня 2013 р.
Медики запевняють, що не винні у смерті тернополянки Марії Деркач
До лікарів, які «недопрацювали» при лікуванні Марії Деркач, застосували дисциплінарні заходи. При цьому грубих помилок медики не допустили, переконаний начальник міського управління охорони здоров’я Ростислав Левчук.
Звітуючи про результати розслідування сьогодні на сесії міської ради, він зазначив, що до лікування Марії Деркач залучалися професори і кращі медичні фахівці області.
«Було проведено 5-7 консиліумів. Тому вести мову, що були грубі помилки під час лікування хворої, в нас немає підстав», – наголосив Левчук.
Він додав, що правильність лікування перевіряли три окремі комісії різного рівня: міської ради, обласного управління охорони здоров’я та міністерства охорони здоров’я України.
«Тут є емоційний бік і прагматичний. Емоцій не буду коментувати. А прагматичний…
Висновок комісій – у хворої була невиліковна хвобороба, яка мала миттєвий важкий перебіг, який призвів до летального випадку. На жаль є хвороби, проти яких медицина є безсила. Результати комісії були представлені керівникам, оскільки були тактичні помилки лікарів, до них вжито дисциплінарні заходи», – розповів Левчук.
Він додав, що усіх цих лікарів викликали на позачергову атестацію і вони підтвердили свою профпридатність.
«Водночас ще продовжує роботу комісія міністерства. Ще подали на повторне обстеження паталого-анатомічні матеріали, ще нема результатів від правоохоронних органів. Тому ставити крапку на цьому випадку ще зарано», – обумовив начальник міського управління охорони здоров’я.
Нагадаємо, після звинувачення лікарів у халатності, яка призвела до смерті пацієнтки, міліція відкрила кримінальне провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками.
Попередньо у прокуратуру міста звернувся Андрій Деркач із вимогою притягнути до відповідальності медиків, які, за його переконанням, винні у смерті його 26-річної сестри Марії.
У заяві він повідомив, що 24 грудня його сестра звернулася у міську лікарню №2, після чого була госпіталізована в терапевтичне відділення з діагнозом «вірусна пневмонія».
26 грудня вона була переведена в реанімаційне відділення, в якому пробула до 2 січня, а потім знову була переведена в терапію.
10 січня у неї різко підвищилась температура, 11 січня дівчину для додаткового обстеження було направлено в міську лікарню №1, де вона померла через нестачу кисню.
У своїй заяві Андрій Деркач наголошував, що пацієнтку з реанімації з високою температурою повезли в іншу лікарню не на автомобілі швидкої допомоги чи іншому обладнаному необхідною апаратурою автомобілі, а на звичайній легківці. При цьому супроводжувала хвору медбрат та санітарка, а не лікар-реанімолог.
«З собою вони взяли кисневий балон із маскою, з допомогою якого дихала моя сестра. Коли під час обстеження їй знову стало погано, їй дали маску, однак виявилося, що балон уже пустий. Медбрат залишив сестру, не зважаючи на те, що вона задихалася, а сам пішов наповнювати балон», – повідомляв в заяві Андрій Деркач.
Жінка задихнулась, реанімувати її не вдалося.
Наразі після смерті Марії Деркач догани отримали головні лікарі міськлікарні №2 та лікарні швидкої допомоги, а також начальник міськвідділу охорони здоров'я за недостатній контроль за роботою комунальних закладів охорони здоров'я.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:27, 2 грудня
14:58, 28 листопада
17
14:28, Вчора
46
13:32, 1 грудня
live comments feed...