• Головна
  • Посівальники – до добра, але є одне але: що необхідно знати про сьогоднішнє свято Василя
08:30, 14 січня

Посівальники – до добра, але є одне але: що необхідно знати про сьогоднішнє свято Василя

Посівальники – до добра, але є одне але: що необхідно знати про сьогоднішнє свято Василя

Сьогодні іменини відзначають Василі, а українці також святкують Старий Новий рік. З цим днем пов’язано і чимало заборон. Особливо, які стосують такої традиції, як посівання.

Посівання на Василя: заборони та прикмети

Зранку 14 січня традиційним є проведення старовинного обряду посівання (або засівання), пише ТСН. Посівальники збираються групками та ходять від оселі до оселі, щоб розсипати по дому зерно, привітати господарів зі святом та побажати щастя у новому році. Такі привітання і примовляння ще називаються віншування на Старий Новий рік. Процес посівання супроводжується промовлянням або співанням спеціальних засівалок.

Зазвичай засівають зерном пшениці, жита, вівса чи ячменю. Традиційно існують заборони та прикмети щодо засівання:

Вважається, що вимітати з дому зерно, яким посівали, не можна, бо тоді з нього вимететься й щастя. Тому зерно зазвичай акуратно згортають на купу у куток, а пізніше годують ним пташок.

Засівати ходять лише чоловіки.

Першим, хто зайшов до оселі 14 січня, теж має бути чоловік. Вважалося, що це принесе всім мешканцям цього дому щастя і добробут.

У деяких регіонах дівчатам заборонялося до полудня на Василя виходити з дому.

Обрізання Господнє - що відзначають в цей день

Сьогодні також християни відзначають Обрізання Ісуса Христа, пише УНІАН. Через тиждень після народження Ісусу зробили обрізання (видалення крайньої плоті), як і всім місцевим немовлятам чоловічої статі. Цей обряд позначав приналежність до богообраного народу і до Єдиного Бога.

Обряд обрізання був поширений у перших християн, але рідко практикується в наші дні. Зараз його замінюють "обрізанням духовним", тобто хрещенням і дотриманням постів. У наш час обрізання у хлопчиків досі практикують іудеї і мусульмани.

Обрізання Ісуса має глибокий метафоричний сенс. Цей обряд символізує важливість смирення людини перед Богом, необхідність дотримуватися Божих законів і відмовитися від гріховних пристрастей.

Обрізання у стародавніх християн означало "видалення" гріхів. Насправді Ісус як безгрішний Божий син не потребував цього обряду. Але його приклад показав, що всім віруючим однаково важливо змиритися і дотримуватися християнських законів.

14 січня прийнято накривати багатий ситний стіл і кликати гостей. На свято готують страви зі свинини, а головним королем столу є запечене порося.

Хлопчики і чоловіки в цей день ходять посівати, а дівчата ворожать на долю і женихів. Всі віруючі в цей день можуть відвідати церковну службу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Василя #іменини #обрізання #посівання #прикмети #традиції #заборони

Коментарі

Оголошення
live comments feed...