• Головна
  • Конструкція та особливості функціонування відкатних воріт
Новини компаній
11:00, 19 січня

Конструкція та особливості функціонування відкатних воріт

Новини компаній

У відкатних воротах полотно стоїть на роликах, та переміщуються по прокладеній поперек дороги рейці. Зверху стулка утримується скобою з роликами. Полотно рухається в проїзді, як вагон по ж/д шляхах.

Конструкція та особливості функціонування відкатних воріт, фото-1

З чого складаються відкатні ворота?

Конструктивні елементи:

Відкатні ворота можна зробити своїми руками та зекономити. Єдиний недолік даної моделі-необхідність регулярного очищення рейки від сміття, піску, снігу, що перешкоджають нормальному переміщенню стулки.

Каркас стулки

Переважно виготовлений з міцної сталі, яка здатна витримати велике навантаження.

Наповнення стулки

Найчастіше це профільований лист, або сайдинг.

Закладний елемент

Перед встановленням відкатних воріт переконайтеся в тому, що отвір має розміри, відповідні воротам, а місця для відкату досить, і в ньому немає перешкод. Відкатні ворота не розраховані на роботу в «сильний» вітер і снігопад, тому використовують міцний закладний елемент, який здатен витримати велику вагу та вітер.

Автоматика

Використовується не завжди, та допомагає відчинити стулку автоматично, шляхом натискання кнопки.

Фурнітура

Це комплект рейок та роликів, завдяки яким переміщується конструкція.

Як встановити відкатні ворота самостійно?

Щоб виключити обмеження по висоті проїзду і запобігти контакту з наземною рейкою, були винайдені консольні ворота. Вони складніші у виконанні, але саме така модифікація найбільше підходить для українського клімату.

Полотно консольної конструкції не контактує з поверхнею. Воно нависає над проїздом. Сама стулка кріпиться до несучої балки, яка за допомогою роликових візків фіксується на фундаменті. Залежно від місця розташування направляючої балки, консольні ворота діляться на відкатні конструкції з верхнім, серединним і нижнім розташуванням несучої балки.

Перші два варіанти виправдані, коли є можливість підвісити консольні вузли на капітальну стіну будівлі або присутні будь-які споруди і конструкції, здатні витримати навантаження.

Переваги консольних воріт:

  • Дана конструкція позбавлена стулок, які розпахуються, а значить економить корисну площу території. Крім того, при випадковому відкритті воріт, ризик пошкодження автотранспорту, що стоїть перед ними, відсутній.
  • Всі елементи, що відповідають за роботу конструкції, розташовані всередині балки. Це захищає їх від впливу погодних факторів. Змусити ворота працювати під силу навіть дитині, завдяки сучасній конструкції та низькому тертю.
  • Солідний фундамент і продумана система кріплення стулки у вертикальному положенні, роблять ворота стійкими по відношенню до сильних вітрових навантажень.

Від чого залежить вартість відкатних воріт?

Для встановлення відкатних воріт своїми руками часом недостатньо бюджету, наявності покрокової інструкції і величезного бажання. Адже в основному успіх монтажу залежить від можливостей ділянки.

Зсувна конструкція переміщається по прямій лінії, отже, і вільний простір уздовж паркану повинен бути прямим. На ділянці, де будуть розташовуватися ворота, рельєф повинен бути рівним, будь-які огріхи, здатні перешкодити вільному руху полотна неприпустимі.

Що використовувати для наповнення стулки?

Найчастіше власники планують використовувати ворота в якості хвіртки. В якості наповнення використовують сайдинг та профільований лист. Також підходить деревина та пластик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...