• Головна
  • "Буде більше": американський Пентагон пообіцяв збільшити військову допомогу Україні
09:15, 28 січня 2022 р.

"Буде більше": американський Пентагон пообіцяв збільшити військову допомогу Україні

"Буде більше": американський Пентагон пообіцяв збільшити військову допомогу Україні

Сполучені штати збільшуватимуть військову допомогу Україні через російську агресію.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на заяву представника Пентагону Джона Кірбі.

"Ми тільки на початку постачання абсолютно нового пакету коштів для надання допомоги (Україне — ред,). Було три постачання. Надалі буде ще більше", — сказав він.

"Ми продовжуємо спостерігати, зокрема в останні 24 години, зростальну чисельність надійних бойових сил, що розгортаються росіянами у західній частині своєї країни та в Білорусі". Представник Пентагону нагадав, що він згадував нещодавно про військово-морську силу Росії в Середземномор'ї, в Атлантиці і, ймовірно, у Чорному морі.

"Ця активність викликає у нас занепокоєння щодо намірів Росії, які, як і раніше, незрозумілі", — додав Кірбі.

Кірбі повідомив, що нещодавно Україну простелила група американських експертів з оцінки протиповітряної та протиракетної оборони, яка вивчала потреби українських збройних сил у такому озброєнні.

"Я думаю, ви можете зрозуміти, чому ми хочемо бути обережними у справі публічної реклами тих можливостей, які ми надаємо Україні з огляду на розмір, масштаб та сили, які спрямовані проти неї з іншого боку кордону", — сказав він.

Декілька повітряно-десантних дивізій армії США входять до військових підрозділів, приведених у стан підвищеної бойової готовності для можливого розгортання у Східній Європі у разі загострення ситуації в Україні. Наразі заплановано, що 8,5 тис. американських військовослужбовців увійдуть до складу сил швидкого реагування НАТО чисельністю 40 тис. Вони є об'єднаною оперативною групою військ дуже високого ступеня бойової готовності, бойових літаків, кораблів і сил спеціальних операцій.

Американські підрозділи були "повідомлені, але не активовані". Вони будуть спрямовані на східний фланг НАТО, а не в Україну, яка не є членом альянсу, сказав Кірбі.Але на території України вже розміщено близько 200 бійців національної гвардії, які перебувають у західній Україні, далеко від східного кордону. У їхнє завдання входить навчання та консультування українських військових.

"Я не збираюся розмірковувати про те, що ми чи не робитимемо, якщо відбудеться вторгнення" — заявив представник міноборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#допомога #військова #сша #пентагон
Останні новини
Оголошення
live comments feed...