• Головна
  • Святкування Днів молоді у Тернополі пройде без пива
21:00, 23 червня 2013 р.

Святкування Днів молоді у Тернополі пройде без пива

- Міська влада активно допомагає організовувати заходи, які ініціює молодь, - каже Микола Круть. – Робимо все від нас залежне. Надаємо матеріальну поміч, аби все було якісно…

Усе решта – на плечах громадських організацій. Вони, мовляв, уже довели, що здатні впоратися зі складними завданнями. Молодь у нас – креативна, активна, працьовита. Утім, із критикою місцевих вищих навчальних закладів начальник управління сім'ї, молодіжної політики та спорту не погодився. Адже вуз може дати той рівень знань, якого прагне студент. Якщо він не хоче вчитися, то не викладачі винні.

- Перше і основне для молоді – самоосвіта, - наголошує він. – Якщо юнак чи дівчина хоче здобути знання, то вони їх отримають і в Краківському університеті, і в місцевому.

Панові Крутю подобається ініціатива лідерів молодіжних організацій, яка передбачає перетворення кількості заходів у якість. Це прагнення, на його думку, вже успішно втілюють у Тернополі впродовж двох останніх років. Але проблеми все ж є.

- Більшість молодіжних організацій зорієнтовані на свій сегмент – той вид діяльності і тих людей, які їх цікавлять, - пояснює Микола Круть. – Вони зосереджені лише на цьому. Хоча є набагато ширше коло питань, які можна піднімати на загал. І це вдається втілити лише консолідованими зусиллями, об’єднавшись заради одного великого проекту.

Місію об'єднання наразі поклали на відроджену Молодіжну міську раду. Цей орган, на думку експерта, активно взявся до роботи. І схоже, реалізувати всі плани вдасться.

- Я не бачу молодь лише у негативі. Не можу сказати, що вона вся спивається, - додає чиновник. – Алкоголем зловживає той, хто хоче. У нас є чимало спільнот, які дбають про здоровий спосіб життя, наприклад "Сокіл", "Мій шлях". І вони пропагують свої принципи не лише серед членів, а й серед загалу юнацтва. Адже можна мати хорошу фізичну підготовку, не вкладаючи значних фінансів у заняття. Той же воркаут не вимагає особливих умов.

Якщо цього року у місті спробують обмежити або взагалі заборонити продаж пива під час різних святкувань, то наступним кроком, за словами пана Крутя, буде профілактика тютюнопаління. Натомість під час масових заходів стежити за порядком і карати порушників, якщо такі є, мали б правоохоронні органи. Це – їхня відповідальність, наголошує чиновник. 

- Молодіжні організації, які беруть участь в організації Днів молоді, ухвалили спільне рішення – все святкування пройде без пива. Адже вони хочуть показати і довести, що гарно відпочивати можна і без алкоголю, - підсумовує пан Круть.

До речі, лідери молодіжних організацій визнали: якби вони залучили як спонсорів представників пивних заводів, то могли б запросити відомі музичні гурти. Так, концерт буде скромнішим, але – не менш цікавим. І відпочинок молодь матиме якісний, пише 20 хвилин. 

Коментар

Любомир ШИМКІВ (22 р.), молодіжний мер, голова Тернопільського Пласту:

- Мені останнім часом часто ставлять запитання: "А що було б, якби молоді люди прийшли у Верховну Раду, у міську раду?". І я зрозумів: нам мало мати молодих ініціативних людей, потрібні ті, хто має відповідну освіту і знання, а тому знають, що роблять. Адже нині ми опинилися на такому етапі, коли дуже багато ініціативи, але не завжди вона знаходить реалізацію. Том ми нині працюємо, аби ініціатива перейшла в якість. Ми пояснюємо молоді, що їй треба навчатися, щоб згодом створити бізнес, реалізувати якийсь проект. Лише тоді, коли кожен буде професіоналом, ми зможемо змінити наше місто… Нагадую, ніхто не відміняв Інтернет, ніхто не забороняв читати книжки. Завдяки сучасним можливостям можна он-лайн пройти курси Гарварду, на спеціальних сайтах читати та слухати доповіді найвідоміших викладачів. Тільки англійську треба знати досконало. Тож багаж знань молоді залежить лише від того, скільки часу вона готова навчатися. Як на мене, Тернопіль+молодь=прорив. І це було б логічно…

Щодо Днів молоді. Чому ми попросили допомоги у влади? Та тому, що це дозволить нам зробити все краще! Навіть із позицій менеджменту молодіжні організації нині не здатні вирішити чимало організаційних питань. А так виходить супер: молодь має ініціативу, круті ідеї, влада допомагає їх матеріально оснастити. Я не бачу в такому діалозі нічого поганого. Комусь мозолить очі напис "За підтримки…"? Але ж це – не проблема! Ну, напишемо ми це – і що? Зробіть свій захід. Напишіть, що він - "За сприяння такого-то…".

Наголошую, ми прагнули провести якісну акцію. Але наші молодіжні організації не є настільки потужними, щоб впоратися з усім самотужки. У нас немає стільки спонсорів і меценатів. Зрештою, і ментальність у наших людей – інша. Спробуй переконати когось дати гроші на організацію молодіжного заходу! Такої культури просто немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...