
11:45, 2 травня 2022 р.
37 500 грн зарплати на місяць: роботодавці шукають тих, кому терміново потрібна робота

Велика кількість українців змушена була у теперішні непрості часи полишити рідні краї й шукати роботу в західніших областях України, а то і за кордоном. Паралельно фіксується зменшення кількості вакансій і в ЄС. У Польщі кількість оголошень про роботу в березні становила 1,5 тисячі, а в квітні – 700.
Як інформує "Еспресо", за даними ООН, через війну майже 5,2 мільйона українців змушені були шукати прихисток в інших країнах. Це фактично кожен десятий українець. Більш, ніж половина (2,9 мільйонів) виїхала до Польщі. Ще майже 800 тисяч – до Румунії. Тимчасовий захист, який надають біженцям з України, передбачає зокрема відкритий доступ до ринку праці.
Але чи легко працевлаштуватися українцю? І на яку зарплату він може розраховувати?
За даними платформи, як і в Україні, в деяких країнах ЄС кількість вакансій від початку війни зменшилася. Зокрема у Польщі кількість оголошень про роботу у березні становила 1,5 тисячі, а у квітні – вже тільки 700, тобто вдвічі менше. Так ринок праці відреагував на наплив робочої сили. А от в Угорщині кількість пропозицій від місцевих роботодавців, навпаки, збільшилася.
Найбільше падіння зафіксоване в Нідерландах: у перерахунку на гривні розмір середньомісячної винагороди, які отримують українські заробітчани, зменшився тут із 66 345 до 55 438 гривень. В Ізраїлі зарплати залишаються стабільними. У Чехії, Угорщині й Болгарії вони навіть зросли.
10 країн з найбільшою кількістю вакансій для українців у квітні:
У Польщі найбільші шанси знайти роботу мають працівники, задіяні в будівництві та промисловому виробництві. В обох категоріях розміщено по 20 тисяч оголошень. Оскільки ці сектори динамічно розвиваються, знайти там роботу найлегше.
Як показує дослідження ManpowerGroup щодо перспектив зайнятості у ІІ кварталі 2022 року, 26% польських роботодавців анонсували, що вони готові збільшити штат працівників.
Загалом ТОП-5 сфер з найбільшими зарплатами, де можуть влаштуватися на роботу "блакитні комірці" в Польщі, виглядає так:
Водії (45 280 гривень);
Будівництво/ремонт (36 480 гривень);
Виробництво/склад (30 335 гривень);
Гастрономія (27 865 гривень);
Торгівля (24 380 гривень).
У Румунії також найбільше шукають працівників для роботи на виробництвах – податися можна на одну з 13 тисяч наявних вакансій.
По 8 тисяч оголошень можна знайти у готельно-ресторанній сфері та логістиці і доставках. ТОП-5 сфер з найбільшими зарплатами у Румунії:
Інженерія/виробництво (21 835 гривень);
Водії/автосервіси/кур'єри (24 590 гривень);
Виробництво/склад (16 270 гривень);
Готельно-ресторанний персонал (15 780 гривень);
Торгівля (13 490 гривень).
Водночас українців закликають бути пильними та ретельно добирати роботодавців, адже випадки шахрайств не є поодинокими. Особливо це стосується жінок, адже більшість українців працездатного віку, які перебувають зараз за кордоном, - це жінки.
"Не варто відгукуватися на пропозиції роботи з нечітким описом вакансії", – радить керівниця напрямку OLX "Робота та Сервіси" Марія Абдулліна. – "Обов’язково повідомте рідних і близьких в Україні та знайомих, яким ви довіряєте, тут, у цій країні, де ви зараз перебуваєте, куди саме ви їдете: адресу, назву місця працевлаштування та контакти роботодавця. На OLX Робота є можливість побачити, як давно зареєстрований автор публікації, скільки і які оголошення він ще розмістив, умови роботи та його контактні дані. У разі підозри на шахрайство з боку роботодавця пошукач завжди може і повинен поскаржитися на нього ще на етапі пошуку роботи".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...