• Головна
  • "Зупиніть "релігійну ворожнечу" і "беззаконні дії": синод УПЦ Московського патріархату звернувся до Зеленського
19:00, 12 травня 2022 р.

"Зупиніть "релігійну ворожнечу" і "беззаконні дії": синод УПЦ Московського патріархату звернувся до Зеленського

"Зупиніть "релігійну ворожнечу" і "беззаконні дії": синод УПЦ Московського патріархату звернувся до Зеленського

Все більше релігійних громад покидає УПЦ МП і переходить до ПЦУ. А сьогодні, 12 травня, Києво-Печерській відбувся священний синод Української православної церкви (Московського патріархату), на якому було прийнято рішення звернутися до президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити релігійну ворожнечу та вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо Церкви.

Текст звернення опублікували на facebook-сторінці Центру інформації УПЦ (МП).
"Занепокоєння членів Синоду викликали непоодинокі випадки розпалювання в Україні ворожнечі та розбрату на релігійному ґрунті. Зокрема, у Верховній Раді України зареєстровані антицерковні законопроекти; окремими органами місцевого самоврядування у різних галузях приймаються незаконні рішення щодо заборони чи обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української православної церкви. Крім того, за мовчазною згодою або за відкритого втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української православної церкви", - йдеться у дописі.

В УПЦ (МП) вважають, що ці факти є наслідком "помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та руйнівної ідеології Православної Церкви України".

Синод розглянув випадки, на його думку, незаконних дій представників органів державної влади, місцевого самоврядування та посадових осіб стосовно УПЦ (МП), та ухвалив рішення звернутися до генерального прокурора України з проханням належного розслідування зазначених випадків та до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини про порушення конституційних права і свободи парафіян.

Також Священний синод ініціював збори віруючих УПЦ (МП) для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#синод #московський_патріархат #переслідування #звернення #упц
Оголошення
live comments feed...