Новини компаній
16:00, 14 червня 2022 р.

Головні вороги вина

Новини компаній

Правильно підібрана пляшка вина може стати головною прикрасою вашого столу та власне урочистостей. На жаль, багато любителів помилково вважають, що достатньо вибрати хорошу пляшку в алкомаркеті і поставити її в шафу або холодильник, і можна спокійно чекати свого зоряного часу. Насправді це не так, адже навіть найдорожче та якісне вино може зіпсуватись при неправильному зберіганні. У цій статті ми розглянемо, на що потрібно звертати увагу, щоб дар Бахуса не перетворився на неприємно пахнучу жижу.

Головні вороги вина, фото-1

Сонячне світло

Один із головних ворогів вина – це ультрафіолет. Якщо пляшка знаходиться під прямим сонячним промінням, то через деякий час у ній починають запускатися фотохімічні реакції. Напою це загрожує появою різних неприємних запахів – амбре мокрої собачої вовни, квашеної капусти, тухлої цибулі чи квасолі. Смак так само змінюється, стає гірким, а в кращому випадку, дуже кислим.

Щоб уникнути цієї неприємної трансформації, вино слід зберігати в темному місці, далеко від сонячних променів. Це стосується не лише будинку, а й магазину. Якщо ви бачите, що полиці алкомаркету заливає сонце, відмовтеся від покупки.

Варто звернути увагу і на колір пляшки, якщо вона прозора, отже, перед вами молоде вино, не призначене для тривалого зберігання. Найменше вразливі напої – в коричневому склі, воно практично не пропускає ультрафіолет. Захисних властивостей зелених пляшок, у свою чергу, вистачає на 3-6 годин безперервної дії сонячного світла.

Низька та висока температура

Вино не любить різких перепадів температур, спеки та холоду. Найкращими умовами для зберігання вважають 10-15 С. Якщо температура перевищує 20 С, то напій починає стрімко старіти та окислюватися, а тонкі ноти, за які так цінують деякі вина, безповоротно зникають. Напій, що нерідко перегрівся, набуває неприємних оцтових нот у смаку.

Низькі температури уповільнюють розкриття вина та збільшують кислотність. При різких перепадах пробка швидко стає непридатною і починає пропускати повітря. Це загрожує напою втратою фруктових нот та появою присмаку молочної кислоти.

Тряска

Вино – напій тендітний, тому категорично не сприймає тряски. Вона може спричинити виникнення різкого в'яжучого смаку. Крім того, вібрації розосереджують залишки винного каменю та осад, що негативно впливає на якість напою та в рази прискорює процеси хімічного розпаду.

Вологість

До ворогів вина відноситься також підвищена або знижена вологість. Підвищена може спровокувати розсихання пробки. Вона починає кришитися і заглиблюватися в пляшку, внаслідок чого напій почне потрапляти повітря. Знижена викликає прояв цвілі на пробці, яка може потрапити у вино та безнадійно зіпсувати його. Для того, щоб хоч трохи відрегулювати вологість, вино рекомендують тримати у льохах або в дерев'яних коробках.

Головні вороги вина, фото-2

Тепер, коли ви знаєте, які небезпеки варто уникати при зберіганні напою, можна сміливо приступати до його покупки. Якісне вино від найзнаменитіших виноделен світу ви зможете знайти у магазині Vintage. виномаркет суворо дотримується правил зберігання та перевезення, а також ретельно слідкує за якістю продукції. Лояльні ціни, регулярні знижки та безкоштовна допомога сомельє стануть приємним доповненням до бажаної покупки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...