
Новини компаній
16:40, 15 липня 2022 р.
Коли печія — привід бігти до лікаря?
Новини компаній

Печія - це не просто неприємне відчуття печіння в грудях, яке часто супроводжується нудотою, метеоризмом, кислим або гірким присмаком у роті та горлі. Печія - основна ознака збоїв у роботі травної системи. Замість печії деякі люди відчувають почуття розпирання, тиску чи тепла. Через розмитість симптомів за печію можна прийняти інші проблеми (наприклад, біль у серці).
Причини виникнення печії
Безумовно, печія — це лише симптом, який проявляється за різних станів: від шкідливих звичок у харчуванні до серйозних захворювань. Найбільш поширеними причинами печії є:
• Переїдання. Надлишок їжі розтягує шлунок, і клапан, що відокремлює його від стравоходу, не справляється зі своєю функцією замикання. Та й велика кількість їжі сприяє підвищеному виробленню кислоти.
• Сон після їди. Вкрай не рекомендується, оскільки при горизонтальному положенні шлункова кислота легше затікає стравохід.
• Надмірна вага, підняття тяжкості після їжі та носіння тугих поясів сприяють підвищенню внутрішньочеревного тиску.
• Вживання газованих напоїв та великої кількості шоколаду, томатів, цитрусових, свіжоспеченого хліба, міцної кави та чаю.
• Надлишок гострих приправ. Вони подразнюють слизову оболонку шлунка, що сприяє розслабленню клапана та підвищеній секреції шлункового соку.
• Вагітність. Нерідко печія отруює життя майбутнім мамам, але після народження малюка цей неприємний симптом має зникнути.
• Прийом деяких лікарських засобів. Такі засоби як аспірин, індометацин, ібупрофен та ряд інших нестероїдних протизапальних препаратів сприяють посиленій продукції кислоти та її закиданню в стравохід.
• Стреси та неврози.
Як не пропустити серйозне захворювання?
Печія, що неодноразово повторюється, — привід для негайного звернення до лікаря. Печія може бути симптомом хронічних захворювань шлунка та стравоходу:
• Гастрит. При загостренні хронічного процесу, крім печії, відзначаються неприємний присмак у роті, розпирання, тиск і тупий біль у верхній частині живота.
• ГЕРХ. При цьому захворюванні найчастіше виникає езофагіт - запалення слизової оболонки стравоходу, який, як правило, виявляє себе болем в епігастральній ділянці, що виникає невдовзі після їди і посилюється при нахилах. Джерело болю при такому стані може локалізуватися в ділянці грудної клітки та імітувати серцеві болі.
• Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Загострення цих хронічних недуг нерідко супроводжує печія. Щоб запідозрити ці стани, необхідно звернути увагу на наявність «голодних» болей у ділянці шлунка, болю у надчеревній ділянці або після прийому їжі – у правому верхньому квадраті живота.
Як позбутися «гіркого» життя?
Ну і насамкінець кілька нехитрих порад про те, як приборкати в собі вогнедихаючого дракона.
• Завжди пам'ятайте про правильне харчування. Намагайтеся їсти часто, але невеликими за обсягом порціями. Щодня випивайте достатню кількість води, включайте у свій питний режим якісну мінеральну воду.
• Зосередьтеся на здоровій їжі, виключіть продукти з надлишком жирів.
• Відмовтеся від шкідливих звичок; стежте за своєю вагою.
• І, звичайно, не можемо в черговий раз не сказати про панацею від усіх хвороб: активний спосіб життя, здоровий сон (тільки не після їжі), відсутність стресів.
Якщо печія повторюється з великою регулярністю і перелічені вище поради не зможуть врятувати ситуацію, в цьому випадку необхідно без зволікання записатися на прийом до лікаря-гастроентеролога, щоб зупинити розвиток важких захворювань.
В МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом ведуть досвідчені лікарі-гастроентерологи, які допоможуть вам подолати печію. Записуйтесь на консультацію за номером телефону (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:39, 11 липня
10
10:33, 3 липня
60
11:25, 1 липня
4
live comments feed...