• Головна
  • У Тернополі розвиватимуть групи анонімних алкоголіків?
18:00, 10 липня 2013 р.

У Тернополі розвиватимуть групи анонімних алкоголіків?

Нещодавно з метою розвивати групи анонімних алкоголіків у Тернополі побував соціальний працівник зі Львова Тарас Кушнір. Він з цього приводу поспілкувався із керівництвом обласного наркодиспансеру, представниками соціальних служб для молоді та «Карітасу». 
 
Офіційна статистика стверджує, що в Україні від алкоголізму щороку помирає 40 тисяч людей, а на офіційному обліку в наркодиспансерах перебуває 900 тисяч громадян. Насправді цю цифру потрібно помножити на 7. Тарас Кушнір зазначив, що особливо небезпечним є жіночий алкоголізм.
 
«Якщо чоловікові, щоб спитися, потрібно 10-12 років, то жінці вистачає 3-5 років, – зазначаэ фахівець. – Щоб допомогти своїм рідним і близьким, почав цікавитися різними можливостями лікування цієї залежності. Після ознайомлення із принципами роботи групи анонімних алкоголіків зрозумів, що це досить ефективний спосіб. У Латвії діє 131 група анонімних алкоголіків, але населення в країні менше, ніж у нашій столиці. Для порівняння – у Києві є 24 групи. У Польщі є функціонує 2300 груп. За кордоном про програму анонімних алкоголіків знають працівники правоохоронних органів, усі соціальні працівники, журналісти, освітяни. До речі, у Польщі за водіння у нетверезому стані судом призначається обов’язкове скерування для відвідування певної кількості груп анонімних алкоголіків з метою запобігання подальшого вживання спиртного».
 
У Тернополі постійно діяла група, приїжджали люди зі Львова, які розповідали про свій життєвий досвід. Сьогодні вона малочисельна, каже Тарас Пастух, але два-три рази на місяць таки збирається, повідомляє Прес-клуб. Цю групу буде розширено і по можливості створюватимуться нові, аби допомогти якомога більшій кількості людей.

Соціальний працівник зі Львова також розповів про співпрацю із місцевою мерією. «Львівська міська рада дала можливість розмістити по місту інформаційні біг-борди із контактними даними про групи анонімних алкоголіків. За сприяння мерії ми зробили понад 20 радіопередач на цю тему, декілька телепрограм, опублікували чимало статей. Інформаційна кампанія тривала упродовж року. Завдяки цьому зросла кількість груп від 7 до 17. Кожної суботи у них проводять відкриті засідання, на які можуть прийти всі бажаючі. Наприклад, група «Криниця» у Львові налічує понад 60 осіб. Я дуже сподіваюся, що Тернопіль також підтримає таку ініціативу», – додав пан Тарас.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...