• Головна
  • Що робити при високій температурі у дитини?
Новини компаній
15:35, 11 серпня 2022 р.

Що робити при високій температурі у дитини?

Новини компаній
Що робити при високій температурі у дитини?

Висока температура у дитини – тривожний для молодих батьків симптом. Однак це далеко не завжди привід для паніки. Якщо градусник показує менше 38 градусів, а малюк при цьому почувається добре, не потрібно напихати його ліками, щоб збити температуру до класичних 36,6. Не всі ці показники є нормою. Чи варто налягати на ліки і лікуватися може визначити тільки лікар, тому якщо ви підозрюєте, що ваша дитина хвора, не займайтеся самолікуванням — викличте додому лікаря або відвідайте медичний заклад.

Пам'ятайте, що підвищена температура тіла – це лише симптом, а лікувати треба хворобу, яка призвела до її появи.

Наскільки небезпечна підвищена температура у дітей?

У лікарській практиці температуру прийнято ділити на чотири групи:

  • субфебрильна (до 38 °);
  • фебрильна (38-39 °);
  • висока (39-41 °);
  • гіпертермія (понад 41 °).

Протягом дня показники температури у дітей коливаються. На це впливає і час доби (максимум — близько сьомої години вечора, мінімум — о третій годині ранку), і активність дитини, і навіть їжа, яку дитина вживає. Тому температуру у дитини без симптомів, що не перевищує 37,2 ° зазвичай не вважають проявом будь-якої хвороби, якщо загальне самопочуття дитини та її активність не змінилися. Але за наявності інших симптомів слід обов'язково звернутися до лікаря.

Коли слід терміново звернутися за медичною допомогою?

Якщо у вашої дитини спостерігається один із нижчеперелічених симптомів одночасно із жаром — це привід викликати педіатра додому або терміново відвезти дитину до лікарні:

  • гострий біль у ділянці живота;
  • блювання та діарея;
  • вік до 3 місяців – висока температура у немовляти дуже небезпечний симптом;
  • часте поверхневе дихання, синюшність шкіри;
  • судоми;
  • помутніла свідомість.

Також, варто звернутися до педіатра якщо у вашого малюка є якісь судинні або неврологічні захворювання. Якщо більше трьох діб тримається висока температура у дитини — якнайшвидше покажіть її фахівцеві.

Типи лихоманки

Жар – це захисна реакція організму. Гарячка стимулює вироблення антитіл, які зупиняють розвиток вірусів, наприклад, грипу, а також знижує темп розвитку та розмноження різних мікроорганізмів та бактерій, дозволяючи імунітету оперативно впоратися з непроханими гостями. Вам, як батькам, важливо розрізняти типи лихоманки, щоб розуміти, що можна, а що не можна робити для полегшення стану вашої дитини.

Лікарі виділяють два типи лихоманки:

1.Рожева. Для неї характерна адекватна тепловіддача організму. Шкірні покриви гарячі, рожевого кольору, не пересушені. Загальний стан дитини погіршується незначною мірою.

2.Бліда. Тепловіддача неадекватна через спазм периферичних судин. Шкіра бліда, «мармурова», суха, холодна, можлива поява синюшності. Дитина при блідій лихоманці дуже слабка, проявляється сонливість, можливі судоми та галюцинації.

Залежно від типу лихоманки відрізняються підходи до лікування. Розглянемо далі, що можна і що не можна робити батькам, якщо у їхньої дитини підвищена температура тіла.

Яку температуру потрібно збивати?

Насамперед, педіатр повинен встановити причину підвищення температури та призначити лікування виявленого захворювання. У процесі виконання рекомендацій лікаря слід забезпечити дитині комфортні умови для якнайшвидшого одужання.

Лікарі рекомендують збивати температуру вище 38,5 градусів, але далеко не кожен з батьків погодитися нічого не робити, бачачи стан свого малюка. Ви можете скористатися нашими порадами, щоб полегшити стан дитини і не завдати їй невиправданої шкоди надмірним вживанням таблеток.

Як знизити температуру у дитини?

При рожевій лихоманці:

  • забезпечте приплив повітря до тіла дитини;
  • напоїть вашого малюка теплою рідиною - чаєм, водою, морсом, відварами трав;
  • використовуйте обтирання для зниження температури тіла, але слідкуйте, щоб вода не була занадто холодною це може викликати спазм судин;
  • стежте, щоб дитина була в сухому одязі, якщо вона спітніла - обов'язково переодягніть.

При блідій лихоманки спостерігається серйозне погіршення стану дитини. Вона особливо небезпечна для дітей, які мають серцево-судинні, неврологічні захворювання. Для них жарознижувальні препарати призначаються навіть якщо на градуснику 37,5 градусів. Батькам рекомендується утриматися від обтирання, щоб не посилити спазм периферичних судин. Якщо дитину знобить — укутайте її в теплу ковдру. Якнайшвидше зверніться за медичною допомогою.

Чого не можна робити при температурі у дітей?

Наполегливо просимо:

  • не змушуйте дитину їсти, якщо вона не хоче;
  • не обтирайте дитя спиртом, це може спричинити серйозну інтоксикацію дитячого організму;
  • ні в якому разі не використовуйте аспірин — численними дослідженнями було доведено його зв'язок із розвитком серйозних захворювань печінки та мозку у дітей.

Тільки лікар зможе встановити причину підвищення температури у вашого малюка та призначити лікування, яке зможе її усунути. Не відкладайте візит до педіатра за тривожних симптомів!

Записуйтесь на прийом за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Оксфорд медікал Тернопіль #новини оксфорд медікал #педіатр тернопіль #висока демпература у дитини
Оголошення
live comments feed...