• Головна
  • Почаївську лавру можуть віддати у безоплатне користування ПЦУ
13:39, 13 вересня 2022 р.

Почаївську лавру можуть віддати у безоплатне користування ПЦУ

Почаївську лавру можуть віддати у безоплатне користування ПЦУ

Депутатит Верховної Ради України висунули ініціативу, згідно якої Почаївську лавру мають передати у безоплатне користування Православній церкві України. Відповідний докумен опублікували на сайті ВРУ 8 вересня.

Про це розповідає "Файне місто", посилаючись на законопроєкт № 8012.

Ініціатором законопроєкту став Народний депутат України з Тернопільщини Андрій Богданець. Метою законопроєкту є захист національної безпеки та запобігання проявів інформаційної пропаганди представниками Української Православної церкви московського патріархату.

Зазначається, що завданням проекту Постанови є на законодавчому рівні врегулювати питання передачі в безоплатне користування комплексів споруд Почаївської Успенської лаври та Києво-Печерської лаври ПЦУ.

"Протягом багатьох років провідні українські духовні та історичні святині – Почаївська Успенська та Києво-Печерська лаври монопольно використовуються московським патріархатом, який попри зміни в статуті залишається частиною російської православної церкви (РПЦ)", — йдеться у пояснювальній записці.

Наразі проєкт постанови опрацьовують в Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#почаївська_лавра #пцу #проєкт_постанови #законопроєкт #богданець #ініціатор #передати #користування

Коментарі

Оголошення