Неймовірний похід зі свічками у Зарваниці – як пройшла всеукраїнська проща (відео, фото)

Проща до Зарваниці завершилася: десятки тисяч вірних ішли пішки та молилися під дощем.

14 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Святослав Шевчук, та освяченням пам'ятника Івану-Павлу ІІ, Папі Римському, завершилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади.

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Найбільше часу у дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату: до Зарваниці вони йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, інші - приїхали на автобусах, автомобілях та велосипедах.

Блаженнійший Святослав привітав усіх гостей та прочан, які, незважаючи на сильний дощ, молилися на Літургії, уділив архипастирське благословення, подякував організаторам за наполегливу працю, священикам, які з вірними ішли пішки та сповідали під час прощі, представникам влади з допомогу в організації паломництва.

Цьогоріч проща була приурочена 1025-ій річниці Хрещення Русі-України та Року віри, яким в УГКЦ проголосили 2013 рік. Саме ці тематики заторкнув Блаженніший Святослав у своїй проповіді:

Після Літургії відбулася Панахида за жертв українсько-польського протистояння на Волині 1943 року та освячення пам'ятника Івану-Павлу ІІ, Папі Римському, який споруджений поблизу купелі св. Анни.

Високопреосвященний архиєпископ і митрополит Тернопілсько-Зборівський кир Василій Семенюк, як намісник Марійського духовного центру у Зарваниці, подякував Главі УГКЦ за візит та подарував ікону Матері Божої Зарваницької.

“Якщо Бог є світлом, то світлом життя є віра в Бога”, - Блаженніший Святослав у Зарваниці

Про це сказав Глава УГКЦ у ніч з 13 на 14 липня після багатотисячного походу вірних за свічками до монументу Матері Божої у місці Її об'явлення. “При помочі віри ми єднаємося із живим та вічним Богом, ми Ним просвічуємося, ми стаємо Його світлом, носіями Божественного проміння”.

Першоієрарх закликав свідчити свою віру вчинками, а відтакпіднести вгору свічники: “Світімо нашою вірою, не блукаймо в темряві, просвічуймо сьогодні наші родини, нашу Батьківщину, усіх тих людей, які є поруч”.Опісля попросив кожного придивитися до своєї свічки та пригадати тих людей, від яких отримали віру в Бога. “Пригляньмося добре до наших світильників, бо сьогодні є наша відповідальність, щоб, боронь Боже, у наших руках, у нашому житті то світло віри не загасло. Пригляньмося добре до того світла, яке повинні носити у собі”.

Оскільки цього року проща до Зарваниці присвячена Року віри та співпала із 1025-річницею Хрещення Русі-України, Блаженніший говорив про важливість події Хрещення, як часу просвіченнянашого народу. “Будьте віруючими, будьте християнами у тому часі, в якому Господь Бог передав нам той найбільший скарб нашого народу. Бо саме християнська віра була оцією внутрішньою життєвою силою нашого народу протягом більше як 1000 років”.

Патріарх закликав передати світло своєї віри нашим дітям, друзям та ближнім, “щоби ця естафета мала продовження”. “Саме нас Господь посилає, щоби просвітили їхню темряву... щоб “народ, який сидів у темряві” побачив світло саме через нашу Церкву”.

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, вірні центральною вулицею села несли свічки та у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”.Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизились до монументу, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Матері Божої.

 

xoda

 

xoda1

 

xoda3

 

xoda4

 

xoda5

 

xoda8

 

xoda9

 

xoda10

 

xoda11

 

xoda13

 

xoda12

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі