• Головна
  • Сховатися не вдасться: супутник, який придбав фонд телеведучого з Тернопільщини Сергія Притули, дає перші результати
11:30, 29 вересня 2022 р.

Сховатися не вдасться: супутник, який придбав фонд телеведучого з Тернопільщини Сергія Притули, дає перші результати

Сховатися не вдасться: супутник, який придбав фонд телеведучого з Тернопільщини Сергія Притули, дає перші результати

За кошти, які українці збирали на "народні байрактари", Фонд Сергія Притули придбав супутник. Багато суперечок виникало у соціальних мережах стосовного того, а чи допоможе таке придбання нашим військовим на полі бою. Проте, усі очікування щодо якісного підвищення спроможностей наших військ завдяки даних з супутників угрупування ICEYE, які закупив фонд Сергія Притули, повністю справдилися.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков у мережі Facebook.

"Із зрозумілих причин не можу розкрити усіх подробиць, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників. Натомість координати "схованого" були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині,  а також поблизу Новоселівки на Донеччині. Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками", – розповів Резніков.

Міністр зазначив, що супутники із SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг: для них немає різниці – день чи ніч.

"Саме наші військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. В даний час здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході. По-третє, відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко", – додав Резніков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#супутник #телеведучий #тернопільщина #фонд_притули #результати #українці #резніков #техніка #маскуватись
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Цих 100 000 чоловіків чекають у ТЦК прямо з 18 травня, названо ознаки потенційних мобілізованих": повістки і відстрочки
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
Оголошення
live comments feed...